• Nasi olimpijczycy…
     • Nasi olimpijczycy…

      05.03.2023

      Zakończył się właśnie etap okręgowy IV Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Brało w nim udział czworo naszych uczniów: Emilia Piątkowska, Maria Księżak, Daria Świątkowska i Jakub Jóźwiak. Oprócz napisania rozprawki i testu gramatycznego zmierzyli się oni z analizą i interpretacją wierszy znanych polskich poetów. Ostatecznie tytuł finalisty i awans do etapu centralnego uzyskały: Emilia Piątkowska (8. miejsce w kraju) oraz Maria Księżak (która jest uczennicą klasy VII).

      Gratulujemy !!!

    • Mistrzostwa szkoły w warcabach
     • Mistrzostwa szkoły w warcabach

      28.02.2023

      1. Kornel Kotuła            kl.IIIb                8,5 pkt. z 9 partii
      2. Maksymilian Wurszt  kl.IIIc                 7 pkt.
      3. Jan Winiarczyk          kl.IIIa                6,5 pkt.    

      W rozgrywkach wzięło udział 10 graczy.

      Sędzia turnieju - Lech Jakubowski

    • Spotkanie z panem Robertem Bacą
     • Spotkanie z panem Robertem Bacą

      27.02.2023

      W ubiegły czwartek uczniowie klas 8 wzięli udział w spotkaniu z Panem  Robertem Bacą, który prowadzi z nimi zajęcia online  przygotywujące do egzaminu z matematyki w ramach projektu Matematyka do potęgi. Oczywiście nie obyło się bez zadań  w aplikacji Kahoot, na której razem rozwiązują zadania. Wszyscy się cieszyli, że wreszcie mogą się spotkać w rzeczywistości u porozmawiać.

     • Konferencji coachingowo-językowa "Curie Talks"

      27.02.2023

      W czwartek 23 lutego 2023r. grupa uczniów klas ósmych brała udział w konferencji coachingowo-językowej "Curie Talks" organizowanej w 2 Liceum Ogólnokształcącym na ul. Przemysłowej. Konferencja  zgromadziła aż 30 mówców, a wśród nich uczniów z wymiany Rotary, uczniów z GaussGimansium, licealistów z I LO, II i IV LO oraz uczniów ze SP nr 2. Uczestnicy poruszali w swoich wystąpieniach różnorodne tematy - od wolności słowa, depresję, poprzez wyścigi samochodowe, sztuczki psychologiczne w filmach, aż po wymierające języki czy historię lalki Barbie. Swoje prezentacje w języku angielskim przygotowały również nasze ósmoklasistki, Weronika Grzybiak i Magdalena Danak. Impreza pozwoliła nie tylko na podzielenie się ciekawymi punktami widzenia, czy nawiązanie nowych znajomości, ale również na bliższe poznanie tej popularnej  szkoły średniej. Z pewnością skorzystamy z zaproszenia na przyszłoroczną edycję!

     • Igor z VIb Mistrzem Polski

      10.03.2023

      wiadomość archiwalna - 12.01.2023

      Igor Bartnik z VI b w Halowych Mistrzostwach Polski w tenisie ziemnym w kat. do lat 12 w grze pojedynczej wywalczył brąz, a w grze deblowej w parze z kolegą klubowym Kubą Nowakiem zostali Mistrzami Polski U12.

      Brawo Igor! 
      Gratulujemy sukcesu!

     • Konkurs "Order Życzliwości" rozstrzygnięty

      10.03.2023

      wiadomośc archiwalna - 02.12.2022

      I oto są długo wyczekiwane wyniki konkursu plastycznego "Order Życzliwości" dla klas I-III, konkursu związanego z Międzynarodowym Dniem Życzliwości.Jury nagrodziło pięć prac.Gratulujemy zwycięzcom:- Nataszy Matuszewskiej i Janowi Książek z klasy 1c,- Oliverowi Prochackiemu z klasy 2a,- Mai Rogalskiej z klasy 3a oraz Tamarze Kierat z klasy 3b.Zapraszamy do obejrzenia wystawy wszystkich prac na korytarzu prowadzącym do Sali Kolumnowej.

     • NAJŻYCZLIWSI WŚRÓD ŻYCZLIWYCH 2022

      10.03.2023

      wiadomość archiwalna - 01.12.2022

      Na zakończenie tygodnia życzliwości uczniowie klas IV-VIII wybrali spośród siebie Najżyczliwszych Wśród Życzliwych.Oto wyniki:

      Piotr Domagała z klasy 4a,
      Zlata Tymoschuk z klasy 4b,
      Maja Maciejewicz z klasy 4c,

      Adam Śpiewanek z klasy 5a,
      Antonina Kujawska z klasy 5b,

      Aleksandra Wargin z klasy 6a,
      Jan Gucałło z klasy 6b,
      Jan Ķłysz z klasy 6b,

      Piotr Panek z klasy 7a,
      Maria Księżak z klasy 7b,

      Lena Oleśniewicz z klasy 8a,
      Małgorzata Zaborowska z klasy 8b,
      Kornel Bucholski z klasy 8c.

      Gratulujemy i życzymy niewyczerpanych pokładów życzliwości!

     • Brzegami sinej Świtezi wody idą przy świetle księżyca …

      10.03.2023

      wiadomość archiwalna - 27.11.2022

       W piątek, 25.11. br. wyruszyliśmy na literacką wyprawę. Jej ważną część stanowił wywiad z autorem Pana Tadeusza.  Epoka, w której żył, była bardzo burzliwa. Wieszcz, w którego rolę wcielił się nauczyciel historii, pan Tomasz Hreczyński, miał wiele do opowiadania.  Była też Inwokacja w wykonaniu ósmoklasistów i piosenka Maryli, co nie chciała poety. Wędrowaliśmy śladami Mickiewicza po całej Europie, a nawet zabrzmiał rap o paniczu młodym. Na koniec nie mogło zabraknąć Niepewności w interpretacji pana Krzysztofa Żurawieckiego z towarzyszeniem nimf-świtezianek, w barwnych wiankach i malowniczych sukniach. W tym wyjątkowym dniu  uczniowie ponadto robili zdjęcia w fotobudce z Nowogródka, tworzyli lilie w technice origami, a także wzięli udział w quizie na temat dramatu Dziady cz. II. Odbył się również Konkurs Pięknego Czytania, a w nim Powrót taty, Świtezianka, Pani Twardowska, Lilije. Tak świętowaliśmy dwusetną rocznicę wydania  Ballad i romansów, które były manifestem polskiego romantyzmu.

      (zanotowała Elżbieta Grochola)

     • Wiadomości z Legnicy …

      10.03.2023

      wiadomość archiwalna - 20.11.2022

      W dniach 17 – 20 listopada 2022 r. odbył się  XXXVIII Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Legnica jak co roku o tej porze gościła najlepszych krasomówców z całej Polski. Naszą szkołę i województwo lubuskie reprezentowała Maria Księżak (VIIb). Marysia zachwyciła publiczność i jury historią Papuszy i doskonale poradziła sobie z tzw. improwizacją, czyli wypowiedzią na wylosowany temat.  Ostatecznie Maria zdobyła tytuł laureata, zajmując II miejsce  oraz otrzymała  Nagrodę Specjalną im. Ludwika Gadzickiego. Gratulujemy!
      Teresa Łukjan

     • Charytatywny Kiermasz Książek

      10.03.2023

      wiadomość archiwalna - 17.11.2022

      W poniedziałek 14 listopada 2022r. zakończył się Charytatywny Kiermasz Książek.

       

      Zakończył się wielkim sukcesem, bo udało się zebrać, dzięki Waszej hojności, 1019,50 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone Fundacji Mama Marzenie na realizację marzenia Łukasza o laptopie z kolorową klawiaturą. Ależ jesteśmy ciekawi, jakie odjechane projekty powstaną na tak kolorowym sprzęcie.Akcję wsparli:Janek Kłysz, Wiktoria Stefańczyk, Paweł Bobin, Hania Kozłowska, Elżbieta Grochola, Alicja Królikowska, Ala Wieczorek, Agnieszka Szydło-Kowalińska, Michał Supiński, Olgierd Bronowicki, Amelka Gajewska, Szymon Jędraszczak, Nadia Zygmunt, Amelka Węgrowska, Krzyś Woźniak, Kacper Napierała.Dziękujemy bardzo za przekazanie książek.Pomocą służyli także wolontariusze, którzy przejrzeli wszystkie egzemplarze, okleili sugerowanymi cenami i pełnili dyżury w czasie kiermaszu:Hania Kowalińska, Emilka Piątkowska, Ada Prokopiuk, Marysia Jankowska, Leon Szlegiel, Nadia Zygmunt, Nela Jaroszyńska, Oliwia Hreczyńska, Julia Gędek, Ewa Mycka, Lena Olesniewicz, Liwia Lisowska, Maja Nowakowska.Nad całością czuwały panie Agnieszka Szydło-Kowalińska i
      Elżbieta Jaworek-Klatta.

      POMAGANIE JEST FAJNE