• Nagrody w Ogólnopolskich Konkursach Matematycznych Pingwin i Kangur

      01.06.2023

      W poniedziałek, 29 maja w Naszej szkole mieliśmy zaszczyt wręczyć nagrody z dwóch Ogólnopolskich Konkursów Matematycznych Kangur i Pingwin. Szczególne gratulacje należą się Piotrowi Matusiakowi za uzyskanie tytułu laureata i Marcelowi Andrysiakowi VIIa za wyróżnienie w konkursie Pingwin.
      W konkursie Kangur możemy się również pochwalić zdobyciem tytułu laureata przez Ignacego Kococika IIa, należy tu wspomnieć, że Ignacy uzyskał maksymalną liczbę punktów w tym konkursie.
      Wynik bardzo dobrym uzyskali Maksymilian Wurszt IIIa, Aleksander Wojewoda IVb i Ksawery Kotuła Vb. Natomiast szesnaścioro naszych uczniów uzyskało wyróżnienie w tym konkursie. Wszystkim uczestnikom gratulujemy wyników i trzymamy kciuki za dalsze sukcesy.

    • Mistrzostwa Szkoły w szachach 2023
     • Mistrzostwa Szkoły w szachach - 2023

      01.06.2023

      Pod koniec maja zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w szachach - 2023.
      Wszystkim uczestnikom rozgrywek szachowych serdecznie gratulujemy!

      1. Kornel Kotuła            IIIb      10 pkt. z 11 partii
      2. Błażej Kowalik           IIb       10
      3. Jan Winiarczyk          IIIa      7,5
      4. Paweł Czerwiec         IIIc       6,5
      5. Borys Szumski           IIIb       6
      6. Ignacy Kococik          IIa        5
      7. Maksymilian Wurszt  IIIc       4,5
      8. Antoni Duliniec          IIIc       4,5
      9. Szymon Skałecki-
          Bindaszewski             IIIb      4
      10. Antoni Wójcik           IIIb      2
      11.. Jan Kotlarski            IIIc      2
      12. Alan Czerniawski      IIIa      2

      Sędzia turnieju Lech Jakubowski

     • Zajęcia z technik uczenia się

      25.05.2023

      Jak się uczyć, żeby się nauczyć? Czy każdy uczy się tak samo? Jak pracuje mój mózg? Na te i inne pytania szukali odpowiedzi uczniowie klas siódmych uczestniczący w projekcie POWER Mobilność Ponadnarodowa "Nauka bez granic - Świat oczami matematyka" podczas kolejnych zajęć z technik uczenia się.

     • Gratulacje dla naszych recytatorów!

      21.05.2023

      Wyróżnienie w finale Wojewódzkich Lubuskich Konfrontacji Artystycznych zdobyła Antonina Kujawska za piękne wykonanie wiersza K.I. Gałczyńskiego. Aż troje naszych uczniów reprezentowało Gorzów w konkursie, który odbył się 17 maja w Kłodawie. O pewnym dyrektorze, który marzył o pomniku na swoją cześć i o tym, jaką rolę odegrał w tym śnieg, mówiła brawurowo Tosia Kujawska, natomiast Miłosz Kowalik podzielił się rozterkami kota - leniucha, budząc rozbawienie słuchaczy. To uczniowie kl. V b. W młodszej kategorii wiekowej wystąpił też Błażej Kowalik z kl. IIb. Spotkania z poezją i prozą zgromadziły liczną widownię, a młodzi artyści wzięli udział w warsztatach recytatorskich. Warto było posłuchać uczniów z innych szkół. Poezja dodaje skrzydeł!
      Informacje Telewizji Gorzów od 7:09
      Elżbieta Grochola

     • Indywidualne Zawody LA w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży

      21.05.2023

      W dniu 16.05.2023r. odbyły się Indywidualne Zawody LA w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Wzięło w nich udział dziewięciu naszych uczniów. W biegu na 60m. II miejsce zajęła Paulina Bulanowska, która zakwalifikowała się także do finału skoku w dal zajmując w nim czwarte miejsce. W kategorii chłopców Wiktor Cycak zdobył srebrne medale w biegu na 60m. i 300 m. Igor Bartnik zajął II miejsce w rzucie piłeczką palantową - rzucił aż 55m. a zwycięzca o metr dalej.

      W finale 60m. mieliśmy jeszcze jednego reprezentanta: Michał Supiński minimalnie przegrał walkę o 3. miejsce. I na zakończenie zawodów, w sztafecie 4x100m. nasi chłopcy w składzie: Wiktor Cycak, Igor Bartnik, Jakub Jóźwiak oraz Michał Supiński, perfekcyjnie wykonując zmiany, zajęli I miejsce.Wielkie gratulacje dla zawodniczek i zawodników, że w tak niesprzyjających warunkach potrafili dać z siebie maksa.

     • Mistrzostwa Szkoły w Unihokeju

      26.04.2023

      Mistrzostwa Szkoły w Unihokeju - I miejsce BIAŁE DIABŁY - klasa IIIb

      Mistrzostwa Szkoły w Unihokeju

      19 kwietnia rozpoczęły się zawody szkolne w dyscyplinie,która ma długą szkolna historie z wieloma sukcesami. W kategorii klas 3-5 wystartowało 9 drużyn. Zespoły po losowaniu, rozegrały mecze w dwóch grupach i 4 najlepsze drużyny awansowały do finałów. 26 kwietnia odbyły się decydujące rozgrywki. Emocjonujący finał przyniósł następujące rozstrzygnięcie:

      1 miejsce BIAŁE DIABŁY ( 3B)

      2 miejsce PIEROGI (4B)

      3 miejsce ATLETICO B (5B)

      4 miejsce ŻÓŁWIE (5A)

      Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział, postawę fair play i zdrowa rywalizację.
      Małgorzata Knutowicz

     • Pasjonaci historii

      26.04.2023

      „Nie gniewaj się na mnie Polsko..." Jak dziś rozumieć patriotyzm? pod takim tytułem uczniowie nasze szkoły uczestniczyli w dniu 25 kwietnia w turnieju historycznym odbywajacym się w I Liceum Ogolnokształcącym w Gorzowie Wlkp.. Reprezentowały nas 4 drużyny (na 25) i wszystkie znalazły się w ścisłej czołówce uzyskując tytuł finalisty.

     • Sukces recytatorski piątoklasistów

      25.04.2023

      Dziś, 25 piątego kwietnia uczniowie klasy V brali udział w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych - etap powiatowy, w kategorii recytacja. Reprezentowali nas Antonina Kujawska, Julianna Kapsa oraz Miłosz Kowalik. Do etapu wojewódzkiego dostali się z tytułem laureata Antonina Kujawska i Miłosz Kowalik. Wyróżnienie otrzymała Julianna Kapsa.
      Społeczna na podium!

     • 4. miejsce w 32 Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu

      17.04.2023

      W dniach 15-16 kwietnia nasza 7 osobowa drużyna Odyseuszy złożona z uczniów klas IV i V  (Paweł Bobin, Martyna Kiełb, Helena Szczecińska, Urszula Nowicka, Pola Kukiel, Miłosz Kowalik i Filip Kwaśny) pod wodzą swoich trenerów Moniki Mazurek i Jarosława Szyjkowskiego wzięła udział w 32 Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu.

      Byliśmy jedynymi reprezentantami Gorzowa Wielkopolskiego.Do finału przystąpiło 283 drużyn, w naszym problemie i kategorii wiekowej konkurowaliśmy z 34. Zdobyliśmy 4 miejsce!!!!! To ogromny sukces, niewiele zabrakło byśmy pojechali na Światowe Finały do Stanów Zjednoczonych! Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny, którego celem jest rozwijanie u dzieci i młodzieży szeregu kompetencji kluczowych, m.in. kreatywnego i krytycznego myślenia, inicjatywności i innowacyjności, uważności, empatii i kooperacji. W Polsce obecny jest od 32 lat. Uczestnicy tworzą rozwiązania interdyscyplinarnych zadań, wykorzystując wiedzę zdobytą w szkole w praktyce, dając wyraz swojej pomysłowości w ramach określonych ograniczeń czasowych, budżetowych i regulaminowych. Drużyna ma za zadanie stworzyć przedstawienie na podstawie szeregu uściśleń i wziąć udział w tzw. spontanach.
      Serdecznie gratulujemy naszym Odyseuszom. Jesteśmy z Was dumni!!!