• Brawa dla humanistów!
     • Brawa dla humanistów!

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 4.02.2019

      Znamy już wyniki ogólnopolskiego konkursu Alfik Humanistyczny i mamy się z czego cieszyć. Wielu naszych uczniów uzyskało imponujące wyniki.Na szczególną uwagę zasługują uczniowie, którzy  zajęli:

       I miejsce w województwie: Jakub Jóźwiak (IIIb), Nina Bogacz (VIIa), Julia Wiśniewska (VIIa), Zuzanna Kozłowska (IIIgb )

      II miejsce w województwie: Adam Bonarski ( IIIb), Kajetan Jaskólski ( VIa)

      III miejsce w województwie: Agata Wasielewska (VIIa), Natasza Sajkowska ( IIIgb)

      Bardzo dobre wyniki osiągnęli:

      Barbara Szmania ( VIIa), Urszula Piątek ( VIIa), Maja Gąsiorek ( VIIb), Julia Piasecka( VIIa), Marta Nowosadzka ( VIIb), Olga Leszczyńska (IIIgb), Mateusz Bronisz (IIIgb)

      Wynik dobry uzyskali:

      Wiktor Grzegorzewski (IIIb), Maria Księżak (IIIb), Weronika Szumko (IIIa), Emilia Piątkowska    (IVc), Jan Stefańczyk (Va), Marta Wasielewska (VIc), Agata Żurek (VIb), Jakub Mażul (VIIb), Emilia Bicka (VIIb), Wiktoria Pilch (VIIc), Oliwia Uchańska (VIIIa), Anna Sakowska (IIIga), Adrianna Dolata (IIIga)

      Wszystkim serdecznie gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłym roku!

      Teresa Łukjan i Agnieszka Wojtkowiak-Czypar

        

    • Konkurs plastyczny
     • Konkurs plastyczny

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 27.01.2019

      Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Wodnik - Szuwarowy Samotnik" - Rzeczpospolita Ptasia Słońsk 2019 I nagroda w kategorii wiekowej 7-10 lat- Jakub Jóźwiak kl.IIIb

      Ponadto praca Kuby została wydrukowana w kalendarzu Rzeczpospolitej Ptasiej na 2019 rok.Oto fragment tekstu na temat wybranych prac do kalendarza.

      Za kilkanaście dni nadejdzie Rok Wodnika i nasz kalendarz już gotowy! W tym roku zdobią go rysunki Jakuba Jóźwiaka z Gorzowa Wlkp. i Gracji Boguszewskiej z Zielonki, mamy nadzieję, że spodobają się Państwu. Podobnie jak w latach ubiegłych kalendarz ma formę dwustronnego plakatu o wymiarach 480x690cm i jak zwykle, zamieściliśmy w nim terminy imprez kulturalnych i rekreacyjnych, które w roku 2019 odbędą się w Słońsku i okolicach. Już wiadomo też, że kolejny Zlot Obywateli Rzeczpospolitej Ptasiej będzie 27 kwietnia, a Rajd "Szlakiem Maurycego" - 23 czerwca. Być może któraś z imprez zainteresuje Państwa i odwiedzicie Rzeczpospolitą Ptasią ponownie. Serdecznie zapraszamy!

      http://www.tps-unitisviribus.org.pl/kalendarze

       

     • Świąteczny koncert

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 21.12.2018

      Dnia 21 grudnia uczestniczyliśmy w koncercie świątecznym, słuchając klimatycznych piosenek w nowoczesnych aranżacjach. Jaka szkoda, że większość wykonawców w przyszłym roku opuści mury naszej szkoły...

      Wszystkim Przyjaciołom szkoły składamy świąteczne życzenia. Niech Wam się wiedzie!

    • Konkurs Plastyczny Bohunowa Paleta
     • Konkurs Plastyczny Bohunowa Paleta

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 20.12.2018

      XXI Międzynarodowy Konkurs Plastyczny Bohunowa Paleta - Dolny Kubin 2018 - Słowacja

      Srebrne Pasmo - Adam Przybylski kl.IVb,  Małgorzata Zaborowska kl.IVb

      Brązowe Pasmo - Wiktoria Wiśniewska kl.IVb

      Wyróżnienie - Maria Księżak kl.IIIb,  Wiktor Maksymiak kl.IIIa.  Aleksander Pokorski kl.IIIb

      Wystawa pokonkursowa w Dolnym Kubinie  była prezentowana w dniach 30.05.-29.06.2018, zaś od 8.11.2018 w Bielsku Białej.

      Lech Jakubowski 

    • Kolejny rok z medalem
     • Kolejny rok z medalem

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 14.12.2018

      W piątek 14 grudnia 2018r. w Brójcach rozegrano Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Unihokeju Chłopców do lat 15 w ramach Igrzysk Młodzieży Szkolnej. To najważniejsze zawody wojewódzkie dla szkolnych drużyn organizowane przez Szkolny Związek Sportowy. Po eliminacjach powiatowych i rejonowych wyłoniono sześć najlepszych drużyn. W naszym województwie jest ponad 300 szkół podstawowych, których uczniowie startują w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej. Rywalizacja więc była ogromna. W tegorocznym turnieju nasza reprezentacja spotkała się w grupie z drużyną z Maszewa, której nasi chłopcy sprawili tęgie lanie wygrywając w pięknym stylu aż 9:0. W drugim spotkaniu walczyliśmy z zawodnikami Zielonej Góry. Mecz zakończył się naszym zwycięstwem 6:1. W meczu półfinałowym zmierzyliśmy się z reprezentacją gospodarzy. Zdecydowanie wygraliśmy 8:1.                 

      Złoci medaliści Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Unihokeju: Paweł Kleinhardt, Mateusz Bronisz,Piotr Kalembkiewicz, Mateusz Szczepkowski, Aleksander Giejbo, Kornel Krzymowski, Jakub Gawroński i Jakub Wornbard.

       I wreszcie upragniony finał. Zrządzeniem losu znowu z drużyną z Babimostu - tak jak rok temu. Na tym poziomie gry (obydwie drużyny są uczestnikami turniejów ogólnopolskich, gdzie zajmowali wysokie medalowe lokaty) wystarczy mały błąd czy chwila nieuwagi  i można stracić bramkę. Po wyrównanej walce i zaciętym meczu nieznacznie ulegliśmy przeciwnikom 0:2.

      Wyrazy uznania kieruję do wszystkich uczestników turnieju za sportową postawę i gratuluję srebrnego medalu.

      Serdeczne powinszowania i podziękowania za trud pracy trenerskiej przesyłam również dawnemu nauczycielowi Społecznej Panu Maciejowi Helmanowi, który na co dzień opiekuje się naszymi sportowcami  w Uczniowskim Klubie Sportowym  Floorball.

       To wszystko z tegorocznych zmagań unihokeistów. Do zobaczenia za rok :)

                                                                                  Ze sportowym pozdrowieniem Roman Soszka

    • Pocztówka do Świętego Mikołaja
     • Pocztówka do Świętego Mikołaja

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 9.12.2018

      XX Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Pocztówka do Świętego Mikołaja" - Warszawa 2018

      I miejsce - Wiktor Sawicki kl.III b

      II miejsce  /ex aequo/ - Wiktor Maksymiak kl.IIIa,  Maria Książek kl.IIIb, Szymon Grabowski kl.IIIb

      III miejsce - Aleksander Koberski kl.IIb

      Wyróżnienie: Gabriela Tatul kl.IIb, Leon Baniewski kl.IIIb

       

    • Dobroczynność w narodowych barwach
     • Dobroczynność w narodowych barwach

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 7.12.2018

      We wtorek 13 listopada w naszej szkole odbył się charytatywny „Kiermasz Patriotyczny”.

      Dzielne wolontariuszki z klasy 8b sprzedawały własnoręcznie zrobione słodkości, wypiekane w pocie czoła, aby nie zawieść swoich konsumentów :-)

      Okazało się, że patriotyczne babeczki sprzedawały się jak świeże bułeczki :-)

      W akcji czynnie brała również udział - zawsze dbająca o nasze zdrowie - Pani Mirosława Jezierska, która przygotowała swoje słynne rogaliki z powidłami oraz jabłka pieczone z konfiturą malinową i orzechami. Dlatego każdy mógł znaleźć coś dla siebie - nawet ten dbający o linię.

      Podczas kiermaszu udało nam się zebrać 570,02 zł, które zostaną przeznaczone
      na szczytny cel - dofinansowanie budowy bardzo potrzebnego dziecięcego hospicjum w Zaleszczanach.

      Wszystkim osobom zaangażowanym w tę akcję serdecznie dziękujemy.

      Natalia Grabowska klasa 8b

      Krzysztof Żurawiecki

       

        

     • TYDZIEŃ EDUKACJI GLOBALNEJ

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 7.12.2018

      W listopadzie uczniowie klas I-IV po raz kolejny wzięli udział w projekcie dotyczącym Edukacji Globalnej. W tym roku działania odbywały się pod hasłem „Odpowiedzmy na wyzwania zmieniającego się świata", a ich celem było zwrócenie uwagi najmłodszych na problemy globalne oraz wspólne poszukiwanie potencjalnych rozwiązań. Dzieci uczestniczyły w zajęciach poruszających wiele ciekawych tematów takich jak „fair trade”-  sprawiedliwy handel, odmienność, dbanie o jakość wody czy segregowanie odpadów. Zadania zostały zrealizowane, a wszyscy uczniowie bardzo się zaangażowali w przygotowane lekcje czego dowodem jest poniższa galeria.

      Dobrochna Jaroszewicz-Puchalska

    • II Międzyszkolny Festiwal Kreatywności "CZACHA DYMI"
     • II Międzyszkolny Festiwal Kreatywności "CZACHA DYMI"

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 4.12.2018

      Współczesny świat zmienia się coraz szybciej. Wciąż przybywa nowej wiedzy, a postęp naukowo-techniczny ma niespotykane dotąd tempo. Społeczeństwo jutra będzie inne niż współczesne. Dlatego nie da się do końca przewidzieć problemów, z jakimi zmierzyć się przyjdzie młodemu pokoleniu. Wśród kompetencji, które będą im niezbędne w życiu prywatnym i zawodowym z pewnością znajdą się umiejętność współpracy, nieszablonowego podejścia do problemów i kreatywnego ich rozwiązywania.

      II Międzyszkolny Festiwal Kreatywności "CZACHA DYMI", który odbył się 20 listopada 2018r. w Społecznej Szkole Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim, to inicjatywa, której celem jest zachęcanie dzieci do kreatywnego pobudzania wyobraźni oraz ukazanie wartości płynących ze współpracy. Podczas Festiwalu, już po raz drugi, uczestnicy stawili czoła niecodziennym zadaniom, wspólnie łamiąc schematy i przyzwyczajenia. Pięć paczek z naszych gorzowskich szkół podstawowych działało kreatywnie, wspólnie tworząc „swoje kolorowe światy” i bawiąc się przy tym znakomicie! Wszystkim serdecznie dziękujemy.

      Organizatorzy Międzyszkolnego Festiwalu Kreatywności „CZACHA DYMI”

      Agnieszka Wojtkowiak-Czypar, Monika Mazurek-Słopecka

    • Olga Leszczyńska – druga w Polsce krasomówczyni!
     • Olga Leszczyńska – druga w Polsce krasomówczyni!

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 29.11.2018

      W dn. 22-25 listopada odbył się XIX – niestety już ostatni – Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Młodzieży Gimnazjalnej w Legnicy. Wzięło w nim udział 22 krasomówców z całej Polski, wyłonionych w trakcie eliminacji wojewódzkich. Wśród nich znalazła się Olga Leszczyńska ( IIIgb). Szlachetna słowna rywalizacja przebiegała w dwóch etapach. Po pierwszym wystąpieniu do finału przeszło tylko 5 najlepszych krasomówców, wśród nich – na pierwszym miejscu -  Olga z najlepszym wynikiem: 9,71. Zachwyciła publiczność ciepłem i otwartością, prezentując wystąpienie pt. ,,Palcem po mapie”, w którym wyjaśniła pochodzenie niektórych nazw lubuskich miejscowości. W finale uczestnicy musieli nie tylko zaprezentować drugie, siedmiominutowe wystąpienie, ale też wygłosić tzw. improwizację – po wylosowaniu tematu należało przez 3 minuty improwizować, czyli pięknie mówić bez wcześniejszego przygotowania. Olga mimo niełatwego tematu ( ,,A ja najbardziej  lubię improwizować!” ) poradziła sobie doskonale. Ostatecznie zajęła II miejsce w Polsce. Brawo Olga!!!

      Teresa Łukjan

      Materiał o sukcesie Olgi na portalu naszemiasto.pl

    • Milena stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci
     • Milena stypendystą Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 10.01.2019

      Uczennica klasy VIIIb, Milena Baran, już po raz drugi została przyjęta do grona stypendystów Krajowego Funduszu na rzecz Dzieci. Aby  móc ponownie uczestniczyć w tym programie  Milena musiała napisać sprawozdanie ze swojej pracy  badawczej , którą  prowadziła w ciągu roku. Krajowy Fundusz na rzecz Dzieci  dwa razy do roku zaprasza swoich podopiecznych do udziału w obozach naukowych. Milena uczestniczyła  w tego typu zajęciach już trzy razy. Podczas  ostatniego  , siedmiodniowego zjazdu w grudniu , miała okazję uczestniczyć w licznych wykładach  naukowych, brać udział w  warsztatach  odbywających się między innymi w Instytucie Historii Uniwersytetu  Warszawskiego oraz w Muzeum Narodowym. Po zakończeniu każdego obozu  Milena pisze sprawozdanie  podsumowujące  , które jest kluczowym elementem  przy kwalifikacji  na kolejny wyjazd. Gratulujemy Milenie i zachęcamy wszystkich uczniów spragnionych wiedzy do udziału w tym programie.

      Elżbieta Pasiciel-Liszka

    • Sukcesy plastyczne
     • Sukcesy plastyczne

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 28.11.2018

      Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Mój nauczyciel" - Woźniki 2018

      II miejsce - Aleksander Pokorski kl.III b za pracę pt. "Pan Lech"

      Wyróżnienie - Gabriela Tatul kl.II b za pracę pt. "Pani Ania"

    • ,,Wojenne dzieci''
     • ,,Wojenne dzieci''

      05.03.2023

       wiadomość archiwalna - 15.10.2018

      Dnia 10 października 2018.r przyszła do nas na zajęcia pani Karolina Miłkowska-Prorok, aktorka  teatru  im. Juliusza Osterwy w Gorzowie Wielkopolskim. Zaczęliśmy od wspaniałej zabawy. Podawaliśmy sobie w klasie kartkę tak,  żeby nie szeleściła .Następnie Pani Karolina przeczytała nam ,,Książkę bez obrazków'' , która była bardzo dziwna i śmieszna.   Były tam zabawne zdania, z których wszyscy się śmialiśmy, np.,:„Moim najlepszym przyjacielem na świecie jest Boli Pupek”. Następnie pani Karolina przeczytała nam prawdziwą, przejmująca  historię  dziewczynki  i jej rodziny , pt ; ,,Wojenne dzieci''.

      Gdy  pani Karolina zaczęła czytać zapadła cisza. Było to opowiadanie o małej dziewczynce Wandzi, która  miała 8 lat. Pewnego dnia, gdy właśnie miała iść do szkoły wybuchła II Wojna Światowa. Wandzię i jej rodzinę wywieziono na Syberię.  Na Syberii była sroga zima, temperatura dochodziła do -70*C nie mieli co jeść, ciężko pracowali.  Pewnego dnia ogłoszono koniec wojny i Polacy mogli wracać do domu.

      W drodze powrotnej Wandzia się zagubiła, jeździła po wielu krajach szukając swojej rodziny . Tak trafiła do Indii gdzie poznała króla, który wybudował wioskę dla polskich dzieci.

      Będąc  w sierocińcu w Indiach ,dostała list od brata, który przebywał w Anglii.  Postanowiła go odszukać. Tu kończy się historia i nie wiadomo, co było dalej. Książka była bardzo  wzruszająca  i przejmująca. Pamiętnik Wandzi znajduje się w muzeum w Warszawie.

      Dzieci z klasy 3 a

    • "Moja przygoda w Muzeum"
     • "Moja przygoda w Muzeum"

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 01.10.2018

      XL Międzynarodowy Konkurs Plastyczny "Moja przygoda w Muzeum" Toruń 2018. Do finału konkursu, czyli wystawy pokonkursowej, zostały zakwalifikowane prace:

      • Weroniki Grzybiak   kl IVa - praca pt. "Średniowieczna ceramika",
      • Neli Jaroszyńskiej kl IVa - praca pt. "Dawniej ludzie pisali listy".

      Laureaci, którym zostaną przyznane nagrody, z finałowej grupy zostaną wyłonieni przez głosowanie internautów.Głos można oddać wg opisanej procedury, która znajduje się w tym linku:

      http://www.muzeum.torun.pl/strona-837-rusza_glosowanie_publicznosci_w.html

      Prace Weroniki i Neli znajdują się w grupie wiekowej 7-9 lat.Głosowanie trwa do 14 października br.

      Prosimy o liczne głosy. :)

      Lech Jakubowski

    • Pięknie mówić to prawdziwa sztuka…
     • Pięknie mówić to prawdziwa sztuka…

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 29.09.2018

      22 października odbył się kolejny Lubuski Konkurs Krasomówczy. Wzięło w nim udział prawie trzydziestu krasomówców z całego województwa, a wśród nich swoje umiejętności zaprezentowało czworo naszych reprezentantów. Nie przynieśli wstydu, wręcz przeciwnie, dali powody do dumy: Olga Leszczyńska ( IIIgb) została laureatką, zaś Kajetan Jaskólski ( VIa), Julia Wiśniewska (VIIa) i Alicja Plust ( IIIgb) otrzymali wyróżnienia. Teraz trzymamy mocno kciuki za Olgę Leszczyńską, która w dn. 22-25 listopada weźmie udział w Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym w Legnicy. Życzymy jej powodzenia!

      Teresa Łukjan

        

    • Sportowy Ekspres Roku
     • Sportowy Ekspres Roku

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 19.06.2018

      Mijający rok szkolny 2017/18 był pełen sukcesów naszych uczniów w sporcie szkolnym. Nasi podopieczni rozwijają swoje pasje sportowe przez uczestnictwo w rywalizacji prowadzonej w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży i Lubuskiej Olimpiady Młodzieży.  Ten rok był wyjątkowy. Wystawiliśmy reprezentacje w piłce nożnej, unihokeju, piłce siatkowej i piłce koszykowej. Nasi uczniowie startowali również w lekkiej atletyce. Zdobyliśmy w powiecie 2 medale w rywalizacji szkół podstawowych i aż 4 medale na poziomie szkół gimnazjalnych. Mieliśmy swoje reprezentacje w Igrzyskach Młodzieży Szkolnej na poziome mistrzostw województwa lubuskiego. Reprezentacja unihokeja chłopców startowała w Ogólnopolskich Igrzyskach Młodzieży Szkolnej.  Rywalizacja - pełna emocji i zaciętej walki - przyniosła zawodnikom radość i spełnienie sportowych marzeń.

      wrzesień 2017

      3 miejsce w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w Piłce Nożnej Chłopców Szkół Podstawowych

      Prowadzący nauczyciel: Małgorzata Knutowicz

      listopad 2017

      3 miejsce w  Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w Piłce Koszykowej Chłopców "Gimnazjada" 2017/18

      Prowadzący nauczyciel: Roman Soszka

       

      grudzień 2017

      1 miejsce w  Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w Unihokeju Chłopców "Gimnazjada" 2017/18

      Prowadzący nauczyciel: Roman Soszka

       

      marzec 2018

      2 miejsce w  Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w Piłce Siatkowej Chłopców "Gimnazjada" 2017/18

      Prowadzący nauczyciel: Roman Soszka

       

      2 miejsce w Międzyszkolnym Turnieju Dzieci Klas I-III Szkół Podstawowych "Gry i zabawy na wesoło"

      Prowadzący nauczyciel: Roman Soszka

       

      kwiecień 2018

      1 miejsce w Półfinale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Unihokeju Chłopców  17.04.2018r. Gorzów Wlkp.

      Prowadzący nauczyciel: Roman Soszka

      2 miejsce w Półfinale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Siatkowej Chłopców  24.04.2018r. Sulęcin

      Prowadzący nauczyciel: Roman Soszka

       

      maj 2018

      4 miejsce w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Piłce Siatkowej Chłopców  16.05.2018r. Sulechów

      Prowadzący nauczyciel: Roman Soszka

      5 miejsce w Międzynarodowym Festiwalu Unihokeja "O Puchar Bałtyku" w ramach  Ogólnopolskich  Igrzyskach  Młodzieży  Szkolnej   25 - 27.05. 2018r. Elbląg

      Prowadzący nauczyciel: Roman Soszka

       

      Podopieczni pani Małgorzaty Knutowicz zajęli jeszcze następujące miejsca:

      • 1 miejsce Kornelia Lesiewicz w Finale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Dziewcząt w Lekkiej Atletyce na dystansie 600m,
      • 2 miejsce w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w Unihokeju Dziewcząt "Gimnazjada" ,
      • 3 miejsce w Gorzowskiej Spartakiadzie Młodzieży w Unihokeju Chłopców Szkół Podstawowych,
      • 4 miejsce w Półfinale Igrzysk Młodzieży Szkolnej w ramach Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w Unihokeju Dziewcząt, 

      Wszystkim startującym dziękuję za sportową postawę i gratuluję sukcesów.

      Do zobaczenia za rok na następnych zawodach:)

      Ze sportowym pozdrowieniem Roman Soszka

     • Wyniki egzaminu gimnazjalnego

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 18.06.2018

      Uczniowie naszego gimnazjum w tym roku szkolnym osiągnęli bardzo wysokie wyniki na egzaminie gimnazjalnym:

      Język angielski–poziom podstawowy– 96,33%

      Język angielski –poziom rozszerzony– 85,8%

      Część humanistyczna z zakresu języka polskiego– 83,59%

      Część humanistyczna z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – 76,78%

      Część matematyczno-przyrodnicza z zakresu matematyki – 76,35%

      Część matematyczno-przyrodnicza z zakresu przyrody– 75,25%

      Gratulujemy uczniom i nauczycielom.

      Poniżej wyniki woj. lubuskiego:

      Język angielski–poziom podstawowy– 65,94%

      Język angielski –poziom rozszerzony– 53,31%

      Część humanistyczna z zakresu języka polskiego– 64,94%

      Część humanistyczna z zakresu historii i wiedzy o społeczeństwie – 56,63%

      Część matematyczno-przyrodnicza z zakresu matematyki – 48,71%

      Część matematyczno-przyrodnicza z zakresu przyrody– 53,73%

      Dyrektor szkoły, Danuta Suska