• Paczuszka dla maluszka

      18.12.2023

      Nasza szkoła bierze udział w akcji charytatywnej Paczuszka dla maluszka. Jest to bożonarodzeniowa, ogólnopolska zbiórka darów, do której już po raz 11. zaprasza Fundacja Małych Stópek. Jest to organizacja pozarządowa, która wspiera matki z dziećmi w trudnych sytuacjach życiowych, również poprzez różnorodne akcje charytatywne. Jest to akcja, w której zbieramy artykuły kosmetyczne, zabawki oraz chemię gospodarczą dla podopiecznych fundacji oraz instytucji opiekujących się dziećmi i samotnymi matkami w całej Polsce. Serdecznie zapraszamy do wsparcia akcji, a zebrane produkty i środki przekażemy do Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim. Potrzebne są przede wszystkim środki czystości: kremy z cynkiem, mydła, proszki do prania, kremy z cynkiem, szczoteczki i pasty do zębów, szampony, kremy nawilżające itd. Zbieramy również słoiczki z obiadkami i produkty spożywcze dla dzieci.

      Nasi szkolni wolontariusze będą zbierali przekazane dary, które będzie również można zostawić w holu szkolnym pod choinką. Każdy darczyńca może zabrać do domu bombkę z logo akcji. Produkty można przekazać do 05.01.2024 r. https://liblink.pl/UUhCQeO28S
      Opiekun SKPB Aneta Skorupa

     • II Gorzowski Mitting Pływacki klas I-III

      17.12.2023

      16 grudnia w Centrum Sportowo - Rehabilitacyjnym Słowianka odbył się II Gorzowski Miting Pływacki klas I-III. Organizatorem zawodów był klub sportowy UKS Olimp oraz Zespół Szkół Mistrzostwa Sportowego - z naszej szkoły udział wzięli Krzysztof Woźniak i Paweł Paszkiewicz z 3B. Obaj uzyskali bardzo dobre wyniki - wrócili z 2 medalami i 2 wyróżnieniami.
      Gratulujemy!

     • Finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju

      12.12.2023

      Wczoraj 11 grudnia odbył się finał Lubuskiej Olimpiady Młodzieży w unihokeju. Zawody przeprowadzone zostały w Babimoście. Nasza drużyna roczników klas 4-6 osiągnęła ważny sukces plasując się na 4 miejscu w województwie. Chłopcy dzielnie walczyli do samego końca wykazując się wielkim zapałem i zaangażowaniem. Wielkie gratulacje  podziękowania za wspaniałą postawę, waleczność w  tegorocznych rozgrywkach w unihokeju 👍💪🏑🏑 

     • I Ty zostałeś św. Mikołajem

      12.12.2023

      Tradycyjnie w okresie poprzedzającym  Święta Bożego Narodzenia uczniowie kl.1-3 z Wychowawcami i Rodzicami przygotowali paczki dla ubogich seniorów. Inicjatywa ta tym bardziej zasługuje na wdzięczność, że kształtuje wrażliwość  ludzi młodych na potrzeby drugiego człowieka.
      Dziękujemy serdecznie wszystkim, którzy zaangażowali się w akcję charytatywną.

      DZIĘKUJEMY!
      Opiekun SKPB Alina Safiańczuk

     • The Bat Kid 2023

      11.12.2023

      W tegorocznej edycji konkursu The Bat Kid łącznie udział wzięło 1648 osób. Z naszej szkoły 38 uczniów.
      W kategorii klas IV Jakub Górski  zajął 1. miejsce, Olgierd Bronicki 2. miejsce, a Maksymilian Wurszt 3.
      W kategorii klas V-VI  2. miejsce zajęli Damian Samulski, Antonina Kujawska i Jakub Lipko. Paweł Bobin zajął 3 miejsce a Adrian Bongianna 4.
      W kategorii klas VII-VIII najlepszym okazał się  Jan Kłysz, który zajął 4 miejsce.
      Wszystkim wyróżnionym gratulujemy i zapraszamy do wzięcia udziału w konkursie już za rok.

     • Klasa Rodzinie na Boże Narodzenie - WIELKIE PODZIĘKOWANIA

      07.12.2023

      To były niezwykłe Mikołajki. Zaangażowani rodzice, uczniowie i wychowawcy z 12 klas;
      12 konkretnych przygotowanych paczek między innymi z żywnością, produktami chemicznymi i kosmetykami;
      12 rodzin znajdujących się w trudnej sytuacji, które otrzymały Waszą pomoc.

      Bardzo serdecznie dziękuję - w imieniu wszystkich obdarowanych, objętych pomocą w ramach akcji charytatywnej Klasa Rodzinie na Boże Narodzenie
      - Wam drodzy uczniowie, rodzice, wychowawcy i nauczyciele za okazaną bezinteresowną pomoc, za wszelkie ofiarowane dary, a zwłaszcza za ofiarowaną obdarowanym rodzinom nadzieję, nadzieję na lepsze jutro.
      Opiekun SKPB Krzysztof Żurawiecki

     • Sukces Franka Wlaźlaka

      06.12.2023

      XXIV Ogólnopolski Konkurs Plastyczny „Pocztówka do Świętego Mikołaja” - Warszawa 2023
      Wyróżnienie - Franciszek WLAŹLAK, lat 7,  kl. Ia - Społeczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim

      Gratulujemy!

     • W drodze do finału ...

      29.11.2023

      Po wygranym turnieju w Gorzowie, nasi reprezentanci w unihokeju klas 4-6 pojechali na turniej półfinałowy Lubuskiej Olimpiady Młodzieży do Brójec. Nasi chłopcy byli nie do zatrzymania i po wspaniałej walce i zostawionym sercu na boisku pewnie wywalczyli I miejsce w turnieju tym samym kwalifikując się do Finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbędą się 11 grudnia w Babimoście. Wielkie brawa dla całej drużyny za sportowa walkę ,postawę fair Play i bardzo dobrą atmosferę w zespole 😁💪👍🏑

     • Wizyta w siedzibie Radia Zachód

      29.11.2023

      28.11.23 uczniowie klasy VIa mieli przyjemność zobaczyć na własne oczy i posłuchać, czym zajmują się dziennikarze radiowi. Na zaproszenie Pana Krzysztofa Matusiaka – dziennikarza Radia Zachód – odwiedzili miejsce jego pracy, a nawet mogli przez chwilę poczuć się jak wytrawni dziennikarze, zapowiadając lokalne wiadomości. Wizyta została zaplanowana w ramach doradztwa zawodowego, aby zapoznać uczniów z ciekawymi zawodami.

     • Rozprawa sądowa nad Świtezianką

      26.11.2023

      24 listopada 2023 roku klasa 8a wzięła udział w unikatowym wydarzeniu edukacyjnym - rozprawie sądowej nad Świtezianką. Wydarzenie to miało miejsce w Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie uczniowie mieli okazję wcielić się w różne role związane z procesem sądowym. W ramach tego projektu edukacyjnego, uczniowie pełnili funkcje sędziów, oskarżyciela, obrońcy, świadków oraz protokolanta. Każda rola była ważna i przyczyniała się do realistycznego odwzorowania atmosfery sądowej rozprawy.

      Wcielając się w te funkcje, uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności aktorskie, ale również zdobywali praktyczne doświadczenie związane z pracą w sądzie. Wydarzenie nie tylko dostarczyło uczniom wspaniałej zabawy, ale także stanowiło ciekawą formę preorientacji zawodowej. Pozwoliło im lepiej zrozumieć, jak funkcjonuje system sądowniczy, jakie są role poszczególnych uczestników procesu, oraz jakie umiejętności są wymagane w środowisku prawniczym. Po zakończeniu rozprawy wszyscy uczestnicy mieli okazję podsumować swoje doświadczenia i podzielić się swoimi refleksjami. To nietypowe wydarzenie nie tylko wzbogaciło program nauczania, ale również zainicjowało u uczniów ciekawość i zrozumienie dla dziedziny prawa.
      Szanowni Rodzice, Uczniowie oraz Wszyscy Zaangażowani, chciałabym serdecznie podziękować każdemu z Was za niezwykle udane i pouczające wydarzenie, jakim była rozprawa sądowa nad Świtezianką. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę Rodziców, którzy wspierali naszych uczniów na każdym etapie przygotowań, poświęcili swój czas, dali dużo pozytywnej energii, aby uczniowie mogli zanurzyć się w atmosferę sądu. Wasza wiedza i doświadczenie były kluczowe dla przekazania uczniom nie tylko teoretycznych aspektów prawa, ale także praktycznej rzeczywistości sal sądowych. Z wyrazami szacunku
      Barbara Rakoczy - wychowawca

     • Akcja Pola Nadziei

      23.11.2023

      Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w akcji charytatywnej Pola Nadziei na rzecz pomocy chorym w Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu wolontariuszy, uczniów, rodziców i nauczycieli sprzedaliśmy 1100 cebulek żonkili a zebrane 2200 złotych przekazaliśmy do hospicjum.
      Podziękowanie
      Serdecznie dziękujemy:)
      Opiekunowie wolontariatu: Aneta Skorupa, Alina Safiańczuk, Krzysztof Żurawiecki

     • Tosia najlepszą krasomówczynią w Polsce!

      19.11.2023

      www.gorzow.tvp.pl
      Antonina Kujawska
      – uczennica klasy VIb Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim przygotowana przez nauczycielkę języka polskiego – Teresę Łukjan zajęła I miejsce w XXXIX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci Szkół Podstawowych w Legnicy. W finale wzięło udział 8 uczestników, którzy musieli wygłosić 7-minutowy tekst oraz 3-minutową improwizację na wylosowany temat.

      Tosia zapoznała publiczność z postacią Szymona Giętego i wygłosiła improwizację na temat: ,,Miałam niezwykły sen. Byłam…” Za obydwa wystąpienia otrzymała od jury najwyższe noty , uzyskując imponującą średnią: 19,67. Za improwizację każdy juror przyznał Antoninie 10 punktów, co zdarza się niezwykle rzadko.
      Gratulujemy!!!

     • Drugie miejsce w finale ...

      18.11.2023

      W piątek 17 listopada odbyły się finały Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w unihokeju. Nasza reprezentacja uczniów z klas 7 i 8 po bardzo zaciętej i ciekawej rywalizacji zajęła 2 miejsce w mieście. Wielkie gratulacje dla chłopaków za serce do walki, zaangażowanie i piękna grę zespołową.
      Gratulujemy!