• W drodze do finału ...

      29.11.2023

      Po wygranym turnieju w Gorzowie, nasi reprezentanci w unihokeju klas 4-6 pojechali na turniej półfinałowy Lubuskiej Olimpiady Młodzieży do Brójec. Nasi chłopcy byli nie do zatrzymania i po wspaniałej walce i zostawionym sercu na boisku pewnie wywalczyli I miejsce w turnieju tym samym kwalifikując się do Finału Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Zawody odbędą się 11 grudnia w Babimoście. Wielkie brawa dla całej drużyny za sportowa walkę ,postawę fair Play i bardzo dobrą atmosferę w zespole 😁💪👍🏑

     • Wizyta w siedzibie Radia Zachód

      29.11.2023

      28.11.23 uczniowie klasy VIa mieli przyjemność zobaczyć na własne oczy i posłuchać, czym zajmują się dziennikarze radiowi. Na zaproszenie Pana Krzysztofa Matusiaka – dziennikarza Radia Zachód – odwiedzili miejsce jego pracy, a nawet mogli przez chwilę poczuć się jak wytrawni dziennikarze, zapowiadając lokalne wiadomości. Wizyta została zaplanowana w ramach doradztwa zawodowego, aby zapoznać uczniów z ciekawymi zawodami.

     • Rozprawa sądowa nad Świtezianką

      26.11.2023

      24 listopada 2023 roku klasa 8a wzięła udział w unikatowym wydarzeniu edukacyjnym - rozprawie sądowej nad Świtezianką. Wydarzenie to miało miejsce w Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wielkopolskim, gdzie uczniowie mieli okazję wcielić się w różne role związane z procesem sądowym. W ramach tego projektu edukacyjnego, uczniowie pełnili funkcje sędziów, oskarżyciela, obrońcy, świadków oraz protokolanta. Każda rola była ważna i przyczyniała się do realistycznego odwzorowania atmosfery sądowej rozprawy.

      Wcielając się w te funkcje, uczniowie nie tylko doskonalili swoje umiejętności aktorskie, ale również zdobywali praktyczne doświadczenie związane z pracą w sądzie. Wydarzenie nie tylko dostarczyło uczniom wspaniałej zabawy, ale także stanowiło ciekawą formę preorientacji zawodowej. Pozwoliło im lepiej zrozumieć, jak funkcjonuje system sądowniczy, jakie są role poszczególnych uczestników procesu, oraz jakie umiejętności są wymagane w środowisku prawniczym. Po zakończeniu rozprawy wszyscy uczestnicy mieli okazję podsumować swoje doświadczenia i podzielić się swoimi refleksjami. To nietypowe wydarzenie nie tylko wzbogaciło program nauczania, ale również zainicjowało u uczniów ciekawość i zrozumienie dla dziedziny prawa.
      Szanowni Rodzice, Uczniowie oraz Wszyscy Zaangażowani, chciałabym serdecznie podziękować każdemu z Was za niezwykle udane i pouczające wydarzenie, jakim była rozprawa sądowa nad Świtezianką. Serdeczne podziękowania kieruję w stronę Rodziców, którzy wspierali naszych uczniów na każdym etapie przygotowań, poświęcili swój czas, dali dużo pozytywnej energii, aby uczniowie mogli zanurzyć się w atmosferę sądu. Wasza wiedza i doświadczenie były kluczowe dla przekazania uczniom nie tylko teoretycznych aspektów prawa, ale także praktycznej rzeczywistości sal sądowych. Z wyrazami szacunku
      Barbara Rakoczy - wychowawca

     • Akcja Pola Nadziei

      23.11.2023

      Nasza szkoła po raz kolejny uczestniczyła w akcji charytatywnej Pola Nadziei na rzecz pomocy chorym w Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wielkopolskim. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu wolontariuszy, uczniów, rodziców i nauczycieli sprzedaliśmy 1100 cebulek żonkili a zebrane 2200 złotych przekazaliśmy do hospicjum.
      Podziękowanie
      Serdecznie dziękujemy:)
      Opiekunowie wolontariatu: Aneta Skorupa, Alina Safiańczuk, Krzysztof Żurawiecki

     • Tosia najlepszą krasomówczynią w Polsce!

      19.11.2023

      www.gorzow.tvp.pl
      Antonina Kujawska
      – uczennica klasy VIb Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego w Gorzowie Wielkopolskim przygotowana przez nauczycielkę języka polskiego – Teresę Łukjan zajęła I miejsce w XXXIX Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci Szkół Podstawowych w Legnicy. W finale wzięło udział 8 uczestników, którzy musieli wygłosić 7-minutowy tekst oraz 3-minutową improwizację na wylosowany temat.

      Tosia zapoznała publiczność z postacią Szymona Giętego i wygłosiła improwizację na temat: ,,Miałam niezwykły sen. Byłam…” Za obydwa wystąpienia otrzymała od jury najwyższe noty , uzyskując imponującą średnią: 19,67. Za improwizację każdy juror przyznał Antoninie 10 punktów, co zdarza się niezwykle rzadko.
      Gratulujemy!!!

     • Drugie miejsce w finale ...

      18.11.2023

      W piątek 17 listopada odbyły się finały Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży w unihokeju. Nasza reprezentacja uczniów z klas 7 i 8 po bardzo zaciętej i ciekawej rywalizacji zajęła 2 miejsce w mieście. Wielkie gratulacje dla chłopaków za serce do walki, zaangażowanie i piękna grę zespołową.
      Gratulujemy!

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      18.11.2023

      W dniu dzisiejszym w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Uczniowie klas 4 i 5 wzięli udział w zabawach sprawdzających ich znajomość tabliczki mnożenia. Klasy 3 pisały w tym czasie konkurs, którego wyniki poznamy w poniedziałek. Dziękujemy uczniom klasy 6a, która sprawdzała znajomość  tabliczki wszystkich pozostałych uczniów. 

     • Występ Mai i Szymona

      15.11.2023

      W poniedziałek 13.11.2023r. w Młodzieżowym Domu Kultury odbył się koncert z okazji Dnia Nauczyciela. Swoje popisy wokalne prezentowali: Maja Maciejewicz z klasy 5c, oraz Szymon Skałecki-Bindaszewski z klasy 4b. A występy podziwiać mogli Ich wychowawcy - Pani Małgosia i Pan Radek. A uwierzcie, że było co podziwiać !!! Ciarki na ciele i wielokrotne "WoooooooW" - tak można podsumować ten koncert i talent dzieci.

     • Obchody Narodowego Święta Niepodległości

      10.11.2023

      W 105 rocznicę odzyskania Niepodległości przez Polskę w naszej szkole odbyła się uroczysta Akademia z okazji zbliżającego się Narodowego Święta Niepodległości. Uczniowie klas trzecich i klasy VIB przemiawiali, recytowali wiersze, a całą galę urozmaiciło wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych. Na koniec o godzinie 11.11 wszyscy uczniowie, nauczyciele i pracownicy szkoły odśpiewali hymn państwowy.

     • Wycieczka do Morskiego Centrum Nauk

      07.11.2023

      Dzisiaj uczniowie klas czwartych uczestniczyli w interaktywnym zwiedzaniu Morskiego Centrum Nauk w Szczecinie. Mogli sprawdzić doświadczalnie jak działają maszyny okrętowe; dlaczego łódka płynie? kim mógłbym zostać? może kapitanem statku? Uczniowie uczestniczyli również w warsztatach naukowych w Pracowni Steam, gdzie realizowali projekt ekologiczny budowy maszyny z klocków Lego oczyszczającej środowisko z odpadów.

     • Mini szafowanie 2 dla Adasia Kosa

      02.11.2023

      Szanowni Państwo,
      zakończyło się Mini szafowanie 2 dla Adasia Kosa, w którym mieliśmy przyjemność uczestniczyć. Worki z tekstyliami zostały zabrane, a my z niecierpliwością czekamy na wynik ważenia. Serdecznie dziękujemy zaangażowaniu uczniów, rodziców, nauczycieli oraz Dyrekcji, za wsparcie i umożliwienie przeprowadzenia akcji w naszej szkole. Przypominamy, Adaś Kos cierpi na poważną i rzadką chorobę - zespół Crouzona. Potrzebuje stałej rehabilitacji oraz bardzo kosztownych zagranicznych operacji. Zachęcamy do odwiedzenia i polubienia strony Adasia na Facebook - Pomoc dla Adasia Kosa. Razem możemy więcej.
      Relacja ze zbiórki

     • Karty VR na lekcjach języka polskiego

      02.11.2023

      Ostatnio na lekcjach język polskiego w klasie 5c króluje mitologia. W związku z tą tematyką piątoklasiści poznali niedawno kolejne mitologiczne stwory - tym razem dzięki informacjom zawartym w kartach VR. Uczniowie skanowali karty i uzupełniali przygotowanie w Canvie karty pracy. Za inspirację oraz karty pracy dziękujemy pani Irminie Żarskiej. Niecodzienna lekcja wywołała wśród uczniów wiele pozytywnych emocji. 

     • Dzień Dyni

      02.11.2023

      31 października wśród uczniów klas 1-3 królował kolor pomarańczowy, a stało się tak za sprawą Dnia Dyni. Poza tym uczniowie wzięli udział w przerwie na Czytanie pod hasłem Książka - Podusia - Kocyk. Ten dzień przysporzył najmłodszym wiele radości.