• Wyniki egzaminów ósmoklasisty

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 02.07.2022

      Znamy już wyniki egzaminów ósmoklasisty. Nasi uczniowie niezmiennie uzyskują bardzo dobre wyniki wśród gorzowskich szkół. W tym roku:
      język polski – 69,32% (średni wynik w województwie: 57%, w Polsce 60%)
      matematyka – 84,15 (53%; 57%)
      język angielski – 94,33% (65%; 67%)j
      ęzyk niemiecki – 100%  (w Polsce 50%)

      Serdecznie gratulujemy!

     • Wymiana międzynarodowa

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 22.06.2022

       Hiszpania 7-14 marca 2022

      Uczniowie  z klas VII, uczestniczyli w wymianie międzyszkolnej ze szkołą Guadalpin w Marbelli w Hiszpanii. Uczniowie spędzili 7 dni w Marbelli od 7 do 14 marca, uczestnicząc w działaniach integrujących grupę na terenie szkoły oraz wycieczkach do Malagi i Cordoby. Poznali także historię i architekturę Marbelli na pieszej wycieczce z przewodnikiem.

      Polska  02-09.06.2022

      Grupa Hiszpańska gościła w naszej szkole od  2 do 9 czerwca. Uczestniczyli w zajęciach w naszej szkole, wspólnie uczyli się tańca oraz próbowali tradycyjne polskie potrawy przygotowane przez gospodarzy. Wspólnie pojechaliśmy na wycieczki do Poznania i Szczecina. W Marwicach polsko-hiszpańska grupa piekła wspólnie chleb oraz jeździła bryczkami.

     • Podsumowanie konkursów przedmiotowych szkół podstawowych

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 17.06.2022

      Zakończyły się konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych. 

      Tytuł laureata konkursu zdobyli:
      Język angielski     - Michał Dziakowicz
      Biologia                 - Paulina Kałucka

      Tytuł finalisty konkursu zdobyli:
      Język polski          - Filip Ciesielski-Pedersen, Emilia Piątkowska, Lena Oleśniewicz,
                                      Natalia Gaweł
      Język angielski     - Maja Waśkowicz
      Historia                 - Marcel Andrysiak, Jan Stefańczyk

      Matematyka          - Mateusz Michniewicz, Antoni Łowigus

      Chemia                 - Paulina Kałucka

      Gratulujemy!

     • Sukces Weroniki z VIIa

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 11.06.2022

      Uczennica naszej szkoły  Weronika Grzybiak 11 czerwca wystartowała w Międzywojewódzkich Mistrzostwach Młodzików w łucznictwie  we Wrocławiu. Reprezentantka LKS "Orlęta" Gorzów zajęła indywidualnie 9 miejsce i 7 drużynowo.

      Gratulujemy Weronice i trenerce klubowej oraz nauczycielce wf Małgorzacie Knutowicz.

     • Happening

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 09.06.2022

      9 czerwca klasy 6 w ramach zajęć artystycznych przygotowały dla młodszych kolegów happening pt. ,,Prosto z bajki''. Dzieci mogły pobawić się ze Shrekiem, potańczyć z krasnoludkami, zjeść cukierki którymi częstowała Królewna Śnieżka. Była też Dora, Steve z Minecrafta i Elf.

    • Wyniki konkursu KANGUR
     • Wyniki konkursu KANGUR

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 09.06.2022

      Znamy już wyniki konkursu  KANGUR. Poniżej wyniki w poszczególnych kategoriach:
      Żaczek: 4 wyróżnienia
      Maluch: 5 wyników bardzo dobrych i 5 wyróżnień
      Beniamin: 3 wyróżnienia
      Kadet: 1 wyróżnienie. 
      Należy również podkreślić bardzo duży sukces Miłosza Kowalika z kl. IVb,  który uzyskał tytuł LAUREATA.
      Wszystkim bardzo serdecznie gratulujemy.

      Agnieszka Szydło-Kowalińska
       

     • Jan Stefańczyk z kl. VIIIa - Supergłową 2022 roku!

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 01.06.2022

      30 maja 2022r. odbyła się w Szkole Podstawowej nr 5 w Gorzowie Wielkopolskim 20. Edycja Miejskiego Konkursu Intelektualnego pod hasłem SUPERGŁOWA. Uczestnicy w części pisemnej rozwiązują test z języka polskiego, historii, biologii, geografii oraz sztuki . Do finału kwalifikowanych jest  pięcioro uczniów, którzy odpowiadają na pytania ustne, wylosowane przez siebie.

      Janek był najlepszy w tej rywalizacji. Zwycięzca i finaliści  otrzymali wartościowe nagrody książkowe i dyplomy.

      Gratulujemy!

     • Nagrodzeni w konkursie plastycznym

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 28.05.2022

      Z przyjemnością informujemy, że w 32 Wystawie Rysunku i Malarstwa Mój Teatr – Łódź 2022 jury konkursowe wybrało cztery zwycięskie prace oraz sześć wyróżnień.
      Wsród nagrodzinych prac znalazły się prace naszych uczniów.
      II nagrodę otrzymała Hanna Kozłowska z klasy IIb.
      Wyróżnienia otrzymali: Nikolina Cycak kl. IIIa, Leon Piekarczyk kl. IIb.

      Gratulujemy!

     • Z piłką za pan brat...

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 13.05.2022

      Antoni Peszko (IVa) został powołany do REPREZENTACJI GORZOWA WIELKOPOLSKIEGO w turnieju GORZÓW CUP 2022 . Turniej ten zorganizowany jest dla zawodników z rocznika 2011 przez Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gorzowie Wielkopolskim oraz  Lubuski i Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Odbędzie się w dniach 18-19 czerwca 2022 w naszym mieście.Antek na co dzień gra w klubie piłkarskim KP Progres w Gorzowie na pozycji prawego skrzydłowego.Piłka to jego pasja! Gratulujemy!

     • Nasz absolwent Mistrzem Świata

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 07.05.2022

      Miło nam poinformować, że Jakub Chyży, nasz ubiegłoroczny absolwent został Mistrzem Świata w szachach szybkich do lat 16 stu. (RODOS 2022)

      Mistrz Świata odwiedził szkołę i spotkał się z uczniami klas ósmych, VIIb, VIIc oraz IVb. Jakub, obecnie uczeń klasy pierwszej XIII LO w Szczecinie dzielił się z uczniami swoją pasją do szachów oraz matematyki. Opowiadał również jak wygląda nauka w XIII LO.

      Wzbudził podziw szczególnie wśród najmłodszych uczniów. Były brawa i owacje na stojąco oraz autografy, które w niedalekiej przyszłości mogą mieć ogromną wartość.

      Kuba, dziękujemy Ci za spotkanie.

      Zainspirowałeś niejednego z nas.

      Życzymy sukcesów i zapraszamy

     • Konkurs "ZazieleńMy Gorzów"

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 06.05.2022

      Konkurs dla uczniów klas IV-VI szkół podstawowych na opowiadanie o zieleni w mieście został rozstrzygnięty. Był on jednym z zadań tegorocznej kampanii edukacyjnej „ZazieleńMy Gorzów”.

      - Urszula Nowicka z klasy 4b Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego - II miejsce za opowiadanie pt. „Trzy światy”;- Adrian Bongianna z klasy 4b Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego - III miejsce za opowiadanie pt. „Jest mi miło i wesoło, kiedy zieleń wszędzie wkoło”;

     • Mistrzostwa Szkoły w szachach

      09.03.2023

      wiadomośc archiwalna - 4.05.2022

      Pod koniec kwietnia odbyły się Mistrzostwa Szkoły w szachach – 2022. W zawodach startowało 12 graczy. Sędzią turnieju był pan Lech Jakubowski.Tegorocznym mistrzem szkoły został Jakub Bosiacki kl.IIIc - 6 pkt. z 7 partii.II miejsce zajął  Kornel Kotuła kl.IIb 5,5 pkt., a III- Jan Winiarczyk kl.IIa 5,5 pkt.

      Gratulujemy!

     • Biegi Przełajowe

      07.03.2023

      wiadomość archiwalna - 29.04.2022

      28 kwietnia 2022) na ul. Fabrycznej odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Nasza szkołę reprezentowało 18 uczniów z klas V-VIII. W kategorii rocznik 2010 wśród chłopców 7 miejsce zajął Franciszek Swierkowski, w drugiej dziesiatce uplasowali się Kuba Jóźwiak i Marcel Andrusiak. Wśród dziewcząt 8 miejsce zajęła Alicja Wieczorek, 10 Laura Komolka, w kolejnej dziesiątce miejsca zajęły Paulina Bulanowska, Marysia Księżyk i Bianka Owczarek. Bardzo wysokie miejsca zajęły dziewczęta rocznik 2009, 7 miejsce Eliza Sanocka, 8 Julia Piekarska i 9 Helena Mruczyk. Rocznik 2009 wśród chłopców reprezentował Wiktor Chudalewski , który zajął bardzo dobre 12 miejsce. Cieszy to szczególnie ,że był to debiut Wiktora w przełajach . Bardzo dobrze zaprezentowała się Emilia Piątkowska ,którą uplasowała się na 5 pozycji. Po bardzo ostrej walce okupionej upadkami wśród klas VII i VIII najwyżej uplasował się Michał Stawarski ,później Maks Gamalczyk ,Szymon Klincewicz i Mateusz Michniewicz. Nasza grupa wspaniałe rywalizowała ,kibicowała sobie nawzajem i była wzorem sportowej postawy i zaangażowania. Wszystkim serdecznie dziękuję i gratuluję.

      Małgorzata Knutowicz

     • Srebrna piłka ręczna

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 01.04.2022

      W ubiegłą środę 30.03.2022r., po dwóch latach przerwy spowodowanej pandemią, odbyły się Mistrzostwa Gorzowa klas starszych szkół podstawowych w piłce ręcznej dziewcząt. Zawody rozegrano w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Świetnie zaprezentowała się nasza reprezentacja dziewcząt zdobywając srebrny medal. W pierwszym meczu nasze dziewczęta zmierzyły się z reprezentacją SP nr 2. To szkoła z długimi tradycjami w piłce ręcznej    i tym razem ulęgliśmy przeciwniczkom 2:8. Następny mecz przyniósł na więcej radości, ponieważ z zespołem SP nr 10 wygraliśmy 4:1. W walce o 3 miejsce zagraliśmy z reprezentacją SP nr 9. Mecz był bardzo wyrównany. Pierwsza połowa zakończyła się remisem 2:2. W drugiej części meczu emocji było co niemiara. Dynamiczne ataki, piękne obrony bramkarek, walka o każdą piłkę wypełniały wszystkie minuty spotkania. Aż wreszcie do końca meczu zostało 30 sekund. Wynik meczu 3:3. Nasze dziewczęta wywalczyły piłkę. Atakują lewą stroną. Jedno podanie, bieg, drugie podanie. Magda przedziera się do przodu lawirując miedzy zawodniczkami obrony, wyskok, rzut i bramka !!! Zostało 16 sekund do końca meczu. Dziewczęta już nie pozwoliły sobie odebrać zwycięstwa. Wynikiem 4:3 wywalczyliśmy srebrny medal.
      Dwa lata temu, kiedy zdobyliśmy pierwszy medal w piłce ręcznej dziewcząt, wyraziłem nadzieję, że nie będzie to ostatni medal. Marzenie się spełniło – po medalu brązowym przyszedł srebrny. Marzenie na następne lata jest jedno: złoto. Niech następcy o nie powalczą. Dziękuję wszystkim zawodniczkom za sportową postawę i wolę zwycięstwa. Gratuluję:) Brawo! Brawo! Brawo!

      Ze sportowym pozdrowieniem,

      Roman Soszka   

       

     • Tydzień Języka Ojczystego

      09.03.2023

      ​​

      wiadomość archiwalna - 08.03.2022

      W ostatnim tygodniu lutego działo się w szkole bardzo dużo. Wspólnie z paniami Asią Butkiewicz, Dorotą Michałowską i Panią Bibliotekarką zaraz po feriach zimowych zaczęliśmy przygotowania do obchodów Dnia Języka Ojczystego. Panie miały tyle pomysłów, że impreza rozrosła się do tygodnia. Wybraliśmy najciekawsze pomysły i od 21 lutego zaczęła się ich realizacja.

      W poniedziałek wszystkie chętne klasy rozwiązywały zagadki językowe i wypełniały krzyżówki. We wtorek klasy pierwsze, drugie i trzecie wzięły udział w Małej Konferencji Językowej. Na moje zaproszenie przybyły do szkoły znakomitości i opowiedziały nam o języku (nie tylko polskim).

      W klasach pierwszych Państwo Maria i Bogdan Gontowie, gorzowscy wielbiciele podróży, przeczytali fragmenty książki Michała Rusinka o tym, jak… przeklinać z klasą. Wiele dyskusji wzbudziły nazwy regionalne – pyra, sznytka oraz zapożyczenia, np. wihajster.

      Klasy drugie spotkały się z Panią Agnieszką Kopaczyńską- Moskaluk z Radia Plus. Wspólnie poćwiczyli język i napisali krótkie opowiadania. Atrakcją była możliwość nagrania napisanych tekstów. Kilka z nich zostały wyemitowane na radiowej antenie.

      Klasy trzecie zmierzyły się z poważna wiedzą o języku. Wszystko to dzięki Pani dr Joannie Rutkowskiej z Akademii im. Jakuba z Paradyża. Okazało się, ze nasi uczniowie znają pochodzenie języka polskiego J oraz doskonale radzą sobie z zawiłościami polskiej gramatyki.

      Środa to Biegające Dyktando. Pary z klas drugich i trzecich zmierzyły się z ortografią. Tym razem sami dyktowali sobie krótkie teksty.

      Wyłonieni zostali znawcy pisowni polskiej:

      Jan Szmania i Antoni Wójcik z klasy 2b

      Victoria Przybyłowska i Alicja Dominiak z 2c

      Piotr Domagała i Tymoteusz Gapiński z 3a

      Aleksandra Górska i Hanna Okulewicz z 3a

      Michał Borówko i Stanisław Druciak z 3a

      Aleksander Wojewoda i Miłosz Żółtek z 3b

      Tymon Pławsiuk i Jan Wołoszyn z 3 b

      Igor Wawrzyniak i Jakub Trzonkowski z 3b.

      W czwartek trzecioklasiści byli na wirtualnym spotkaniu autorskim z Panem Łukaszem Wierzbickim, który opowiedział nam nie tylko o Kaziku, niedźwiedziu Wojtku, ale także o Olku dobie.

      Na zakończenie w piątek klasy czwarte udały się do Wojewódzkiej i Miejskiej biblioteki Publicznej, po której zakamarkach oprowadziła Pani Agnieszka Pospieszna.

      Ostatnim wydarzeniem Tygodnia Języka Ojczystego był Konkurs Recytatorki. Do etapu powiatowego zakwalifikowali się uczniowie:

      Aleksander Kuśnierz z IIa

      Szymon Skałecki Bindaszewski z IIb

      Oliwier Pacholarz z IIc

      Damian Smulski z IVa

      Julianna Kapsa z IVb

      Antonina Kujawska z IVb

       Relację napisał Wasz Pan Molik