• Charytatywny Kiermasz Książek

      10.03.2023

      wiadomość archiwalna - 17.11.2022

      W poniedziałek 14 listopada 2022r. zakończył się Charytatywny Kiermasz Książek.

       

      Zakończył się wielkim sukcesem, bo udało się zebrać, dzięki Waszej hojności, 1019,50 zł. Pieniądze zostaną przeznaczone Fundacji Mama Marzenie na realizację marzenia Łukasza o laptopie z kolorową klawiaturą. Ależ jesteśmy ciekawi, jakie odjechane projekty powstaną na tak kolorowym sprzęcie.Akcję wsparli:Janek Kłysz, Wiktoria Stefańczyk, Paweł Bobin, Hania Kozłowska, Elżbieta Grochola, Alicja Królikowska, Ala Wieczorek, Agnieszka Szydło-Kowalińska, Michał Supiński, Olgierd Bronowicki, Amelka Gajewska, Szymon Jędraszczak, Nadia Zygmunt, Amelka Węgrowska, Krzyś Woźniak, Kacper Napierała.Dziękujemy bardzo za przekazanie książek.Pomocą służyli także wolontariusze, którzy przejrzeli wszystkie egzemplarze, okleili sugerowanymi cenami i pełnili dyżury w czasie kiermaszu:Hania Kowalińska, Emilka Piątkowska, Ada Prokopiuk, Marysia Jankowska, Leon Szlegiel, Nadia Zygmunt, Nela Jaroszyńska, Oliwia Hreczyńska, Julia Gędek, Ewa Mycka, Lena Olesniewicz, Liwia Lisowska, Maja Nowakowska.Nad całością czuwały panie Agnieszka Szydło-Kowalińska i
      Elżbieta Jaworek-Klatta.

      POMAGANIE JEST FAJNE

     • Konkursu "Wokół symboli narodowych".

      10.03.2023

      wiadomość archiwalna - 10.11.2022

      10 listopada uczniowie klas II i III naszej szkoły wzięli udział w VIII edycji konkursu "Wokół symboli narodowych". Organizatorem konkursu jest Instytut Pamięci Narodowej w Szczecinie i ma charakter cykliczny. Jego celem jest upowszechnienie i popularyzacja wśród dzieci znajomości historii Polski. Wyniki poznamy pod koniec 2022 r.Za wszystkich mocno trzymamy kciuki.

       

     • Wycieczka klas trzecich do Ochli i Zielonej Góry

      10.03.2023

      wiadomość archiwalna - 09-11-2022

       

      09.11.2022r uczniowie klas trzecich wyruszyli na wycieczkę dofinansowaną przez rządowe Przedsięwzięcie Ministra Edukacji i Nauki pn. "Poznaj Polskę" do Ochli i Zielonej Góry. Program wycieczki obejmował zwiedzanie Skansenu w Ochli, udział w warsztatach tkackich, a także w warsztatach malowania na szkle. Następnie uczniowie spacerowali po Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze. Po pysznym obiedzie dzieci odwiedziły Planetarium Wenus, gdzie obejrzały film "Nasz Wszechświat".

     • Pomagamy naleśnikami

      10.03.2023

      wiadomość archiwalna - 7.11.2022

      Ledwo żywi ale szczęśliwi, dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach, organizacji i przeprowadzeniu akcji "Pomagamy naleśnikami" na rzecz chorych w Hospicjum św. Kamila w Gorzowie Wlkp.W poniedziałek 24 października na dobry początek tygodnia urządziliśmy wielką charytatywno-naleśnikową ucztę. Apetyt rósł w miarę jedzenia, więc nie było wyjścia i w piątek urządziliśmy wielkie poprawiny:).  Pyszne naleśniki przyniosły niezwykłe efekty.Uwaga, uwaga, w ciągu dwóch dni akcji zebraliśmy 3886,42 zł. To dzięki Wam naleśniko-lubisiom i naleśnikożercom :) Bo przecież razem możemy pomagać bardziej!

      Dziękujemy!!! Z naleśnikowym pozdrowieniem wolontariusze i opiekunowie wolontariatu :)
      Ps. Zebraną kwotę przekazaliśmy już do Hospicjum.

     • Kawiarenka u Molika

      10.03.2023

      wiadomość archiwalna - 02.11.2022

      W piątek 28 października szkoła zamieniła się w kącik czytelniczy. Przy wielkim zaangażowaniu wolontariuszy bibliotecznych tłumnie przybyłych jak każdego dnia do biblioteki, wypożyczane były książki tym, którzy zapomnieli przynieść własne z domu. Zaangażował się też Molik i wspólnie z Panią Bibliotekarką przygotowali Kawiarenkę u Molika, w której na każdej przerwie w ciszy i skupieniu uczniowie delektowali się słowem pisanym. W akcji wzięło udział 231 uczniów oraz nauczyciele, którzy wiele przerw spędzali z „Panem Tadeuszem”. W następnym roku postaramy się pobić ten rekord.

     • Citius-Altius-Fortius!

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 30.10.2022

      Dnia 29.09.2022r. ruszyła kolejna edycja Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży organizowana przez Miejski Ośrodek Sportu. Przy ulicy Fabrycznej, na nadwarciańskich łąkach, odbyły się Indywidualne Biegi Przełajowe o tytuł Mistrza Miasta Gorzowa. W biegach uczestniczyli przedstawiciele wszystkich szkół gorzowskich. Każda szkoła mogła wystawić pięcioosobową reprezentację. Uczniowie szkół podstawowych rywalizowali na dystansie 600m. Bardzo dobrze spisali się nasi zawodnicy. Paulina Bulanowska zajęła 1 miejsce, a Wiktor Cycak zdobył brązowy medal. Świetnie pobiegł również Jakub Osmulski stając tuż za podium na 4 miejscu.Dzielnie walczyli pozostali nasi reprezentanci i zajęli następujące lokaty:

      • W klasach piątych i młodszych: Bosiacki Jakub 9 miejsce, Bednarczyk Eryk,  10 miejsce Książek Antoni, 15 miejsce Hładki Leonard, 40 miejsce Gapiński Tymoteusz,  41 miejsce. W tej kategorii startowało 58 zawodników.
      • W klasach piątych i młodszych: Nowicka Urszula 43 miejsce.W tej kategorii startowało 46 zawodniczek. 
      • W klasach szóstych startowali jeszcze: Supiński Michał 9 miejsce, Gąsiorek Michał 25 miejsce.W tej kategorii startowało 37 zawodników.

      W klasyfikacji zespołowej zajęliśmy:

      • W kategorii chłopców klas piątych i młodszych 5 miejsce na 15 szkół.
      • W kategorii dziewcząt klas szóstych również 5 miejsce na 12 szkół.
      • W kategorii chłopców klas szóstych 2 miejsce na 11 szkół.

      W klasyfikacji łącznej, podsumowując starty wszystkich kategorii chłopców, nasi reprezentanci zajęli wysokie 3 miejsce na 15 startujących szkół. Brawo! Brawo! Brawo! Gratuluję wszystkim naszym zawodniczkom i zawodnikom. Dziękuję za sportową postawę i mam nadzieję, że tak wielki sukces zachęci innych do zmagań na trasach biegowych.

      Ciekawostka ! Dokładnie 7 lat temu, tego samego dnia, odbyły się podobne zawody na których karierę rozpoczęła (zdobywając złoty medal) nasza była uczennica. Mam nadzieję, że dla Pauliny, zwycięstwo w „przełajach” będzie początkiem jeszcze większych sukcesów.

      Ze sportowym pozdrowieniem Roman Soszka

     • Złoto i srebro w Mistrzostwach Gorzowa w unihokeju

      10.03.2023

      wiadomość archiwalna - 25.10.2022

      25 października rozegrane zostały dwa turnieje finałowe w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Fantastycznie spisały się nasze drużyny dziewcząt i chłopców zdobywając medale Mistrzostw Gorzowa. Dziewczęta w składzie: Małgorzata Dziakowicz, Bianka Owczarek, Alicja Wieczorek, Maria Żukowska, Paulina Bulanowska, Helena Szczecińska, Martyna Kiełb, Zosia Wozinska wygrały 3 z 4 spotkań zdobywając srebrny medal. Drużyna chłopców po wygraniu wszystkich meczów w turnieju zdobyła tytuł Mistrza Gorzowa w unihokeju klas młodszych. Drużynę chłopców reprezentowali: Gustaw Szlegiel, Maciek Foszcz, Adam Bonarski, Igor Bartnik, Wiktor Cycak, Paweł Frąckiewicz, Miłosz Kowalik, Filip Kwaśny, Ksawery Kotuła, Kuba Jóźwiak, Marcel Andrysiak.Serdecznie gratulujemy naszym zawodnikom i życzymy dalszych sukcesów.

      Małgorzata Knutowicz

     • Uczymy się pomagać

      10.03.2023

      wiadomość archiwalna - 19-10-2022

      We wtorek 18.10.2022r. w II LO w Gorzowie Wlkp. odbyły się kolejny raz obchody Europejskiego Dnia Resuscytacji. W imprezie brały udział drużyny z gorzowskich szkół. Stawili się również przedstawiciele służb mundurowych: policji i straży pożarnej. W akcję włączyły się również przedszkolaki, które odebrały pierwszą lekcję niesienia pomocy. Po instruktarzu, którego udzielił profesjonalny ratownik medyczny,  przystąpiliśmy do ćwiczeń. Zadanie polegało na wykonywaniu uciśnięć klatki piersiowej fantoma szkoleniowego przez 30 min. na zmianę z koleżankami i kolegami z drużyny.Zadanie wykonaliśmy świetnie – wytrzymaliśmy do końca. Zaznaczyliśmy swoją obecność, zdobywając nowe umiejętności możemy propagować ideę niesienia pierwszej pomocy. Za rok stawimy się z nową ekipą.        

      Z życzeniami zdrowia

      Roman Soszka

    • Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki
     • Młodzieżowy Dyskusyjny Klub Książki

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 11.10.2022

      W poniedziałek w bibliotece szkolnej odbyło się pierwsze spotkanie Młodzieżowego Dyskusyjnego Klubu Książki. Ileż ciekawych tytułów zaproponowali uczniowie Pani Bibliotekarce. Teraz już żaden weekend nie będzie nudny.Spotkania będą odbywały się w czwartki na ósmej godzinie lekcyjnej. Zapraszamy klasy 7 i 8.Działalność Klubu ma miejsce dzięki współpracy z Wojewódzką i miejską Biblioteką Publiczną im. Zbigniewa Herberta w Gorzowie Wielkopolskim.

     • Europejski Dzień Języków

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 28.09.2022

      Po raz kolejny obchodziliśmy w szkole Europejski Dzień Języków. Najmłodsi uczniowie poznali powitania w różnych językach obcych, flagi innych krajów oraz ciekawostki na temat języków. Starsi uczniowie zrobili im też krótki kurs języka niemieckiego p.t. „Język niemiecki też jest fajny". Klasy czwarte tworzyły „Pocztówki z Europy", piąte „Pozdrowienia z wakacji" po angielsku, a szóste gazetki mówiące o tym czemu kochają języki obce „Why do you love a language?". Uczniowie klas siódmych i ósmych przygotowali konkursowe gazetki na temat różnych krajów europejskich - pełne informacji o kulturze, geografii, kulinariach czy sławnych osobach z danego kraju. Najciekawszą okazał się projekt wykonany przez klasę VIIa.

      Gratulujemy!

     • Projekt MATma2

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 28.09.2022

      W poniedziałek dwudziestu pięciu uczniów klas ósmych uczestniczyło w spotkaniu w ramach projektu MATma2 w Szczecinie. Jest moc, są chęci, jest motywacja! Wszyscy mamy jeden cel - zdać matmę dobrze. Chcemy być z siebie dumni!

       

    • Weź mnie doceń, a nie oceń!
     • Weź mnie doceń, a nie oceń!

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 18.09.2022

      15 września 2022r. w I Liceum Ogólnokształcącym odbyła się debata o ocenianiu w szkole, realizowana w ramach projektu „Szkoła bez ocen” , którego realizatorami są Instytut Zwinnej Edukacji oraz Fundacja Szkoła bez ocen. W debacie wzięli udział uczniowie naszej szkoły: Ewa Mycka, Adam Przybylski i Emilia Piątkowska.Mieli oni okazję wymienić się spostrzeżeniami, przemyśleniami oraz doświadczeniami dotyczącymi oceniania w szkole z innymi uczniami gorzowskich szkół ponadpodstawowych i podstawowych.Wszyscy uczniowie zgłaszali też szereg postulatów dotyczących zmiany podejścia do oceniania szkolnego takich, które mogłyby wspomóc ich proces uczenia się.Jak twierdzą autorzy projektu: „Chcą oni pokazać, że nie ocenianie, ale właśnie docenianie jest istotne. Stawianie stopni frustruje, zabija radość z nauki i niszczy motywację. Sprawia, że uczeń uczy się dla ocen, a nie dla swojego rozwoju. Przełamanie tego schematu spowoduje natomiast zaciekawienie i pokazanie przydatności do życia wiedzy zdobywanej w szkolnych murach”.Debata była bardzo owocna, uczniowie przede wszystkim mieli głos, a przysłuchiwali się jej nauczyciele i dyrektorzy gorzowskich szkół.O szczegółach wkrótce.Gratulujemy Ewie, Emilce i Adamowi odwagi w wypowiadaniu swojego zdania, umiejętności wyciągania wniosków. Była to też dla nich wspaniała okazja do poznania I LO, w którym być może kontynuować będą naukę.Dziękujemy panu dyrektorowi Mariuszowi Biniewskiemu oraz uczniom i nauczycielom I LO za wspaniałą atmosferę.Wspólnie możemy zmieniać edukację.

     • Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia

      09.03.2023

      wiadomość archiwalna - 17.09.2022

      16 września 2022r. w naszej szkole obchodziliśmy Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Uczniowie w klasach II-IV  po wykonaniu obliczeń kolorowali superbohaterów i wyznaczali drogę przejścia do domu. W klasach V dzieci oprócz kolorowania rozwiązywały działania na czas. Najbardziej aktywni byli uczniowie klas VI, którzy musieli liczyć na czas i dodatkowo biegać. 

      Wszystkim dziękujemy za Super zabawę.