• Wyniki konkursu "Mój teatr"
     • Wyniki konkursu "Mój teatr"

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 8.06.2018

      28 Wystawa Rysunku i Malarstwa "Mój teatr" - Łódź 2018

      II nagroda - Daria Świątkowska kl.IIb

      Nagroda specjalna - Sonia Kukiel kl.IIaWyróżnienia:

      • Gabriela Pikuła kl.IIIb
      • Daniel Tutka kl.IIIb

      Kwalifikacja do wystawy pokonkursowej:

      • Karolina Gortyńska kl.IIIa
      • Weronika Grzybiak kl.IIIa
      • Olga Kochanowska kl.IIIb
      • Wiktor Maksymiak kl.IIa
      • Helena Mruczyk kl.IIIb
      • Bianka Owczarek kl.IIb
    • Franciszek Kruszewski Królem Strzelców!!!
     • Franciszek Kruszewski Królem Strzelców!!!

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 10.06.2018

      W dn. 01- 03 czerwca odbyły się w naszym mieście Mini Mistrzostwa Świata w piłce nożnej organizowane przez Okręgowy Związek Piłki Nożnej. Zawodom, w których wzięło udział 25 drużyn, patronował Prezydent Gorzowa Wielkopolskiego. Drużyna Franka zajęła II miejsce, a uczeń klasy VIa -  za strzelenie 9 bramek w turnieju -  zdobył tytuł Króla Strzelców. Gratulujemy i cieszymy się, że już rosną następcy Lewandowskiego!

      Teresa Łukjan

    • Sejmik dziecięcy – jestem Polakiem
     • Sejmik dziecięcy – jestem Polakiem

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 9.06.2018

      „Jestem Polakiem – więc mam obowiązki polskie” to motto VI Lubuskiego Sejmiku Dziecięcego, który odbył się 28 maja br. Wzięło w nim udział 33 radnych ze szkół podstawowych w tym uczennica klasy II GB Zuzanna Kozłowska. Przed sesją, uczniowie odbyli warsztaty dziennikarskie, naszą szkołę reprezentował Mateusz Bronisz z klasy II GB. Uczniowie-dziennikarze przygotowywali pisemnie relacje z obrad Sejmiku.

      Tomasz Hreczyński

        

       

       

       

       

    • Przeszłość jest bardzo blisko, czyli spotkanie z Piotrem Małochwiejem,
     • Przeszłość jest bardzo blisko, czyli spotkanie z Piotrem Małochwiejem,

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 30.05.2018

      pracownikiem naukowym Uniwersytetu Wrocławskiego, naszym absolwentem, zajmującym się tematyką II wojny światowej, szczególnie polityką okupacyjną III Rzeszy i polityką ekstradycyjną USA wobec osób oskarżonych o zbrodnie ludobójstwa. Piotr ukończył naszą szkołę w 2004 roku, dziś patrzy na szkolne lata z innej perspektywy. W poniedziałkowy ranek opowiedział uczniom gimnazjum o tym, jak pojawiły się jego zainteresowania historią i dlaczego śledzi sprawy przeszłości. Wspominał ciepło swoich nauczycieli, mówił o lekturach i filmach, a także o podróżach do Izraela i ... języku angielskim, który jest dla niego narzędziem niezbędnym w pracy zawodowej. Odbyło się jeszcze drugie spotkanie - z kl. IVc, bo tam też są osoby, które bardzo interesują się historią II wojny światowej. Było ciekawie.

      Elżbieta Grochola

    • Szkoła Dialogu - zajęcia w terenie!
     • Szkoła Dialogu - zajęcia w terenie!

      04.03.2023

      wiadomość archiwalna - 29.05.2018

      Dwa gorące dni gimnazjaliści (kl. II) spędzili bardzo pracowicie. Gra miejska zajęła całe czwartkowe przedpołudnie. Twórcy, czyli Julia Cybulska, Ada Matuszewska i niezrównany cyklista, Aleks Giejbo, przygotowali pełną niespodzianek i zawiłości trasę przez przedwojenny Gorzów. Katedra, Łaźnia Miejska, Teatr im. Osterwy, poczta oraz upamiętniający synagogę głaz, a także inne obiekty uświadomiły uczestnikom, jak prężnym miastem był Gorzów, zwany wówczas Landsbergiem. Trzeba było wytężać nogi i głowę, by sprostać zadaniom gry. Jak wyglądało życie mieszkańców w latach dwudziestych i trzydziestych poprzedniego stulecia? Kim byli? Jakie ślady ich obecności możemy dziś odtworzyć?

      Warto będzie zaprosić do gry młodszych uczniów. Drugoklasiści zdobyli niemało wiedzy, na szczęście oprócz wysiłku Julka, Ada i Aleks zaplanowali pizzę i nagrody dla zwycięzców.

      Zajęcia pod kierunkiem Szymona i Tosi były naprawdę twórcze. (z relacji uczniów klas drugich)

      Elżbieta Grochola

    • Jordan Rżany laureatem konkursu Librusa
     • Jordan Rżany laureatem konkursu Librusa

      03.03.2023

      wiadomość archiwalna - 28.05.2018

      Pragniemy poinformować, że uczeń naszej szkoły Jordan Rżany z klasy IVc wziął udział w ogólnopolskim konkursie zorganizowanym przez Librusa. Temat konkursu brzmiał -"Moje talenty, pasje jak mogą wpłynąć na to kim zostanę w przyszłości..." W ramach konkursu należało nadesłać pracę w postaci filmu, na którym trzeba było zaprezentować swoje talenty. Długość filmu nie mogła przekraczać 2 min. Nadesłano bardzo dużo prac z całej Polski, film Jordana został nagrodzony I miejscem. Został laureatem w swojej kategorii wiekowej od IV - VII klasy. Nagrodą główną jest 2 tygodniowy kurs języka angielskiego w Anglii, na który Jordan jedzie już w lipcu.Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

      Poniżej prezentujemy nagrodzony film. 

      https://www.youtube.com/watch?time_continue=8&v=9syLYN2pbJs

     • Konkursy przedmiotowe uczniów szkół podstawowych

      04.03.2023

      wiadomość archiwalna - 28.05.2018

      Rozstrzygnięto finały wojewódzkie konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół podstawowych.

      W konkursie języka polskiego tytuł finalisty zdobyła Karolina Kinal z klasy 7b.

      W konkursie języka angielskiego tytuł laureata zdobyła Julia Piasecka z klasy 6a i Jędrzej Kordaś z klasy 7a.

      Tytuł finalisty wywalczyła Milena Baran z klasy 7b.

      W konkursie języka niemieckiego tytuł laureata zdobyła Julia Wiśniewska z klasy 6a, natomiast tytuł finalisty wywalczyła Agata Wasilewska również z klasy 6a.

      Wyróżnionym uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom – współtwórcom tych sukcesów składamy serdeczne gratulacje.

    • Sukcesy plastyczne
     • Sukcesy plastyczne

      04.03.2023

      wiadomość archiwalna - 27.05.2018

      13 Ogólnopolski Konkurs Plastyczny  "Nie/sprawność w szarości" - Rawicz 2018 - Nagroda Rady Rodziców Szkoły Podstawowej nr 6 w Rawiczu - Szymon Grabowski kl.IIb.

      Wyróżnienie - Stanisław Truszczyński kl.IIa.

      Wyróżnienie honorowe w postaci kwalifikacji na wystawę:

      - Wiktor Grzegorzewski kl.IIb

      - Weronika Kozicka kl.IIa

      - Gabriela Pikuła kl.IIIb

    • Jakub Chyży Mistrzem Polski w Szachach!!
     • Jakub Chyży Mistrzem Polski w Szachach!!

      04.03.2023

      wiadomość archiwalna - 7.05.2018

      Uczeń klasy Va – Jakub Chyży został Mistrzem Polski w szachach. Kuba będzie reprezentował Polskę na Mistrzostwach Europy oraz Mistrzostwach Świata.

      W dniach 28.04-05.05.2018 r. odbyła się w Sypniewie k/o Jastrowia (woj. wielkopolskie) Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w Sportach Halowych w dyscyplinie szachy. Jakub Chyży grał w grupie do lat 12. Na dystansie 9 rund zdobył 7,5 pkt, wygrywając 6 partii oraz remisując 3 (Kuba nie przegrał żadnej partii!), co dało mu tytuł Mistrza Polski w szachach klasycznych do lat 12.

      Rewelacyjny występ Kuby dał mu awans do Mistrzostw Europy, które odbędą się pod koniec sierpnia na Łotwie oraz Mistrzostw Świata, które w tym roku zorganizowane zostaną w listopadzie w Hiszpanii. Jakub intensywnie przygotowywał się do Mistrzostw Polski. Siła gry, determinacja i ambicja, a także długie godziny szkolenia i wyjazdów na turnieje szkoleniowe, przyniosły najlepszy możliwy rezultat - złoty medal. Kuba trenuje intensywnie od 6 roku życia. Jego trenerem jest IM Marek Matlak oraz IM Aleksander Czerwoński.

      Pod koniec zeszłego roku Jakub był jednym z czterech juniorów, którzy reprezentowali Polskę w Chinach podczas meczu towarzyskiego. Natomiast w tym roku rozegrał z reprezentacją Polski turniej przeciwko Węgrom. Obecnie Kuba przebywa na zgrupowaniu Młodzieżowej Akademii Szachowej w Ośrodku Przygotowań Olimpijskich w Spale.

     • Sukcesy w konkursach plastycznych

      03.03.2023

      wiadomość archiwalna - 4.05.2018

      X Ogólnopolski Konkurs Plastyczny "Siedem grzechów głównych" - Dąbrowa Górnicza 2018

      III nagroda - Weronika Grzybiak kl.IIIa

      III nagroda - Jordan Rżany kl.IVc

      wyróżnienia:

      Szymon Grabowski kl.IIb

      Adam Przybylski kl.IIIb

      Leon Szlegiel kl.IIIa

      Stanisław Truszczyński kl.IIIa

    • Dzień Brył Szkieletowych - podsumowanie
     • Dzień Brył Szkieletowych - podsumowanie

      04.03.2023

      wiadomość archiwalna - 27.04.2018

      W naszej szkole odbył się Dzień Brył Szkieletowych. Z okazji tego dnia został zorganizowany konkurs dla klas IV, V i VI na najciekawszą bryłę wykonaną z wikliny przygotowanej z gazet. Każda klasa dzieliła się na dwie drużyny – drużynę dziewcząt i drużynę chłopców a każdy zespół samodzielnie wykonywał swoją bryłę. Uczniowie wykonywali ją na kilku lekcjach, a jej efekty na koniec oceniała komisja. Niektóre projekty powstawały w trudach, ponieważ poszczególnym członkom zespołu czasem trudno było dojść do porozumienia. Były okrzyki zachwytu nad efektami, jak i łzy złości i rozczarowania szczególnie w momentach, kiedy bryły nie chciały stać samodzielnie. Poziom prac był bardzo wysoki, ponieważ wyobraźnia i kreatywność naszych uczniów nie zna granic. Przedmiotem oceny były cztery elementy: sztuka wykonania, wyjątkowość i oryginalność brył oraz ich wielkość. Autorzy projektów starali się jak najlepiej zaprezentować swoje bryły, które w większości przedstawiały jakieś osoby lub rzeczy, np.: Człowiek trzymany za rękę, Satelita, Piramida, Pająk, Koszyk figur, Samochód, Wieża w Pizie choć bez Pizy czy Leżący ptak. Wszystkie bryły zasłużyły na pochwały i gratulacje, bo ich autorzy włożyli dużo serca w ich przygotowanie. Efekty ich prac można podziwiać z holu naszej szkoły.

      W kategorii klas czwartych wygrał zespół dziewcząt z klasy IVC, który wykonał konia. Projekt był tak duży, że nie można było go wynieść z klasy, aby inni również mogli go podziwiać.

      W kategorii klas piątych wygrał projekt dziewcząt z klasy VB pt. Wieża w Pizie, choć bez Pizy.

      W kategorii klas szóstych wygrał projekt dziewcząt z klasy VIA. Przygotowana bryła przedstawia człowieka trzymanego za rękę.

      Anna Sobczak

    • Dlaczego warto uczyć się języków
     • Dlaczego warto uczyć się języków

      03.03.2023

      wiadomość archiwalna - 24.04.2018

      ‘What do you do in your spare time?’ Czy ‘What are you interested in?’ I kilka innych pytań w języku angielskim…a właściwie odpowiedzi na nie oraz świetna prezentacja, którą razem stworzyli, zapewniło naszym gimnazjalistom: Jakubowi Gawrońskiemu, Piotrowi Okunowskiemu i Aleksandrowi Giejbo I miejsce w corocznym międzyszkolnym konkursie języka angielskiego organizowanym przez SJO New England.Gratulacje!

     • Szkoła Dialogu

      04.03.2023

      wiadomość archiwalna - 17.04.2018

      Zajęcia Szkoły Dialogu z udziałem drugoklasistów naszego gimnazjum - dwudniowe warsztaty o judaizmie, kulturze żydowskiej, Holokauście, a także historii naszego miasta.

    • Biblijne zmagania
     • Biblijne zmagania

      01.03.2023

      wiadomość archiwalna - 20.03.2018

      Dominik Uchański zdobył tytuł laureata w finale Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Biblista Junior. Milena Baran, Julia Cybulska i Agata Arciuch zostały finalistkami Diecezjalnego Konkursu Wiedzy Biblijnej Młody Biblista. Serdecznie gratulujemy.

      Krzysztof Żurawiecki

     • "Nie tylko poznańskie koziołki..."

      01.03.2023

      wiadomość archiwalna - 28.03.2018

      26 marca 2018 roku w Poznaniu odbył się II etap V Ogólnopolskiego Konkursu Krasomówczego ,,Nie tylko poznańskie koziołki…”. W finałowych zmaganiach zaprezentowały się dwie nasze uczennice z klasy VIa: Julia Wiśniewska i Barbara Szmania. Ostatecznie Julia zajęła III miejsce, a Basia VII. Gratulujemy!