• Sukcesy plastyczne

      06.03.2023

      ​​wiadomość archiwalna -17.06.2020​​​​​​​

      15. OGÓLNOPOLSKI KONKURS PLASTYCZNY „CZAS W SZAROŚCI" RAWICZ 2020

      przy udziale miast partnerskich Rawicz - Attedorn (Niemcy) - Głębokie (Białoruś).

      Wyróżnienie honorowe i kwalifikacja pracy na wystawę pokonkursową:- Tomisław Mazur kl.IIa- Kacper Musialski kl.IIIa- Aleleksandra Wargin kl.IIIb

      Lech Jakubowski

     • Konkurs plastyczny

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 11.05.2020

      XII Ogólnopolski Konkurs "Siedem Grzechów Głównych" - Dąbrowa Górnicza 2020

      Kategoria - malarstwo
      II nagroda - Filip Kwaśny (IIb)
      III nagroda - Martin Ciesielski-Pedersen (IIIb)

      Nagrody specjalne
      Julianna Kapsa (IIb), Tomisław Mazur (IIa), Antoni Peszko (IIa), Antoni Woziński (IIa), Franciszek Behrendt (IIIb).

      Lech Jakubowski

     • Podsumowanie konkursów przedmiotowych szkół podstawowych

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 3.04.2020

      Zakończyły się konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych. Tytułem laureata konkursu zostali wyróżnieni następujący uczniowie:

      Historia – Agata Żurek (7b), Nina Bogacz (8a), Maksymilian Górecki (8a)Biologia – Emilia Ilnicka (8c),Język angielski – Julia Piasecka (8a)Matematyka – Paweł Buliński (8c), Patryk Krystek (8a), Jakub Mażul (8b), Maja Naumowicz (8a)Fizyka – Paweł Buliński (8c)Chemia – Maja Naumowicz (8a), Paweł Buliński (8c)Język polski – Julia Wiśniewska (8a), Maja Gąsiorek (8b)

      Tytuł finalisty konkursu zdobyli:

      Biologia – Nina Bogacz (8a) Matematyka – Agata Żurek (7b) Język angielski – Patryk Krystek (8a)Historia – Mieszko Słopecki (7b)Język niemiecki – Julia Wiśniewska (8a) Chemia – Patryk Krystek (8a)

      Wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom składamy serdeczne gratulacje.

     • Bądź bezpieczny w Sieci

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 25.03.2020

      Przed nami trudny czas wspólnej nauki z wykorzystaniem dobrodziejstwa Internetu. To wyzwanie dla całej społeczności szkolnej: uczniów, rodziców oraz nauczycieli. Zdobywając nowe umiejętności, które z pewnością długo jeszcze będą procentować nie zapomnijmy jednakże o najważniejszym. O bezpieczeństwie w sieci.

       Jest mnóstwo stron traktujących ten temat z dużą odpowiedzialnością i łatwo je odnaleźć nawet laikowi. My polecamy dwie wybrane witryny, obecne w Internecie od dawna. W jednej znajdują się informacje dla ucznia, druga jest skierowana do dorosłego czytelnika.

      www.dzieckowsieci.plwww.saferinternet.pl

      nauczyciele informatyki

     • Brawa dla humanistów!

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 17.03.2020

      Znamy już wyniki konkursu Alfik Humanistyczny 2019. Nasi uczniowie i w tym roku  wykazali się wiedzą humanistyczną. Na szczególną uwagę zasługują dwie uczennice, które uzyskały tytuł laureata i zajęły I miejsce w Polsce w swojej kategorii: Maja Naumowicz i Barbara Szmania ( obydwie z VIIIa).

      Możemy pochwalić się też:I miejscem w województwie – Julian Kaszuba ( IIIb) i Wiktoria Zdunek ( Vb)II miejscem w województwie: Jan Stefańczyk ( VIa) i Nadia Owczarek ( VIIb)III miejscem w województwie: Jakub Minorowicz (VIIa), Natalia Świątkowska (VIIb), Maja Gąsiorek ( VIIIb).

      Pozostałe wyniki bardzo dobre uzyskali:Jan Kłysz ( IIIb), Alicja Wieczorek ( IIIa), Kacper Musialski ( IIIa), Wiktor Cycak ( IIIa), Julia Wiśniewska ( VIIIa), Anna Kowalczyk ( VIIIa), Nina Bogacz( VIIIa), Wiktoria Pilch ( VIIIc), Hanna Downar ( VIIIb), Agata Wasielewska ( VIIIa), Hanna Głowiak ( VIIIb), Urszula Piątek ( VIIIa), Emilia Bicka ( VIIIb), Jakub Mażul (VIIIb), Marta Nowosadzka ( VIIIb), Anita Pachecka ( VIIIc),zaś wyniki dobre:Emilia Piątkowska ( Vc), Wiktoria Wiśniewska ( Vb), Daria Onyszkiewicz ( Vb), Kajetan Jaskólski ( VIIa), Maja Plucińska ( VIIa) i Jakub Chyży ( VIIa).

      Wszystkim gratulujemy!

      Teresa Łukjan

        

    • Odyseja Umysłu
     • Odyseja Umysłu

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 4.03.2020

      W niedzielę, 1 marca, dwie drużyny Odysei Umysłu z naszej szkoły, wzięły udział w eliminacjach regionalnych w Poznaniu.

      Weronika Grzybiak, Karolina Gortyńska, Nela Jaroszyńska, Michał Kałużny, Leon Szlegiel, Stasiu Truszczyński i Krzysiu Żurek zaprezentowali rozwiązanie problemu trzeciego – „Perspektywa detektywa”

      Piotrek Gucałło, Kuba Jóźwiak, Laura Komolka, Staś Książek, Daria Świątkowska, Wika Wiśniewska i Wika Zdunek przygotowali rozwiązanie problemu piątego – „Nonsensy z sensem”

      Obie drużyny wygrały w swoich kategoriach i tym samym zakwalifikowały się do Ogólnopolskiego Finału, który odbędzie się w dniach 4-5 kwietnia w Gdyni. Trzymajcie kciuki 

      Szczęśliwi Trenerzy: Monika Mazurek, Agnieszka Wojtkowiak-Czypar, Jarosław Szyjkowski

    • Pierwszy medal dla szkolnych szczypiornistek
     • Pierwszy medal dla szkolnych szczypiornistek

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 27.02.2020

      W miniony wtorek 25.02.2020r. zakończyły się Mistrzostwa Gorzowa klas starszych szkół podstawowych w piłce ręcznej dziewcząt. Zawody rozegrano w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Świetnie zaprezentowała się nasza reprezentacja dziewcząt zajmując w klasyfikacji końcowej 3 miejsce. Droga do medalu była długa i pełna emocjonujących akcji na boisku. We środę 19.02.20r. rozegrano eliminacje, gdzie szkolne szczypiornistki uległy zawodniczkom SP nr 21 1:5. W następnym meczu pokonaliśmy reprezentację SP nr 9 4:0 i awansowaliśmy do rundy finałowej. W meczu półfinałowym po zaciętej rywalizacji ulegliśmy późniejszym mistrzyniom ze SP nr 10 1:3. W walce o brązowy medal przyszło nam znowu zmagać się z reprezentacją SP nr 21. Tym razem dziewczęta nie dały zabrać sobie zwycięstwa i zdecydowanie pokonały rywalki 4:1

      To był nasz pierwszy występ w zawodach piłki ręcznej w historii szkoły. I pierwszy medal:) Mam nadzieję, że nie ostatni. Dziękuję wszystkim reprezentantkom za sportową postawę i wolę zwycięstwa. Może ten medal będzie początkiem nowej szkolnej sportowej tradycji. Gratuluję:) Brawo! Brawo! Brawo!

      Ze sportowym pozdrowieniem, Roman Soszka

     • Wyniki konkursów przedmiotowych

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 25.02.2020

      Zakończyły się konkursy przedmiotowe dla uczniów szkół podstawowych. W finałach wojewódzkich naszą szkołę reprezentować będą następujący uczniowie:

      Język polski – Julia Wiśniewska (8a), Maja Gąsiorek (8b)

      Historia – Nina Bogacz (8a), Maksymilian Górecki (8a), Mieszko Słopecki (7b) Agata Żurek (7b)

      Język niemiecki – Julia Wiśniewska (8a)

      Język angielski – Julia Piasecka (8a), Patryk Krystek (8a)

      Matematyka - Paweł Buliński (8c), Patryk Krystek (8a), Jakub Mażul (8b), Maja Naumowicz (8a), Agata Żurek (7b)

      Fizyka – Paweł Buliński (8c)

      Chemia - Patryk Krystek (8a), Paweł Buliński (8c), Maja Naumowicz (8a)

      Biologia - Nina Bogacz (8a), Emilia Ilnicka (8c)

      Wszystkim uczniom oraz ich nauczycielom składamy serdeczne gratulacje i zaciskamy kciuki za sukces w finałach wojewódzkich.

    • Mistrzostwa Gorzowa w … pięknym czytaniu
     • Mistrzostwa Gorzowa w … pięknym czytaniu

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 17.12.2019

      2 grudnia w Szkole Podstawowej nr 12 w Gorzowie odbył się III Konkurs Pięknego Czytania, któremu patronował lubuski kurator oświaty. Wzięło w nim udział 26 pasjonatów literatury z  gorzowskich szkół podstawowych. Naszą szkołę reprezentowali: Kajetan Jaskólski ( VIIa) oraz Barbara Szmania ( VIIIa). Kajetan tak  zachwycił jury i publiczność sugestywnym odczytaniem fragmentów ulubionego ,,Wiedźmina”, że zajął I miejsce. Basia zdobyła wyróżnienie za prezentację fragmentów ,,Buby” B. Kosmowskiej, rozbawiając słuchaczy do łez. Bo czytać też trzeba umieć… Gratulujemy!

      Teresa Łukjan

    • Młodzi w natarciu
     • Młodzi w natarciu

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 24.11.2019

      W piątek 22.11.2019r. w Brójcach odbyły się Półfinały Lubuskiej Olimpiady Młodzieży Chłopców w Unihokeju w ramach Igrzysk Dzieci z klas szóstych i młodszych. Reprezentacja naszej szkoły zajęła 3 miejsce. W Półfinałach walczyli bardzo dzielnie,  a mecze trzymały    w napięciu do ostatnich sekund. W turnieju startowało osiem drużyn z północnej części województwa lubuskiego. Do rywalizacji o medale w Mistrzostwach Województwa awansowały dwa najlepsze zespoły: SP Brójce i SP nr 21 Gorzów. Marzyliśmy o miejscu pierwszym, ale trzeba pamiętać o tym, że nasi chłopcy są najmłodsi - niektórzy nawet z klas czwartych. Rywalizacja z przeciwnikiem starszym o dwa, trzy lata jest bardzo trudna. Pierwszy mecz przegraliśmy niefortunnie z drużyną SP z Trzciela 0:1. W następnych spotkaniach było lepiej: remis z Sulęcinem 1:1 i wygrana ze SP z Międzylesia 3:1. Po rundzie eliminacyjnej okazało się, że o tym kto awansuje dalej zadecyduje dogrywka z drużyną z Sulęcina. Mieliśmy takie same wyniki. Regulamin przewidywał rozstrzygnięcie w postaci rzutów karnych. Szczęśliwie wygraliśmy. W następnej rundzie spotkaliśmy się z gospodarzami, odwiecznymi rywalami, zawodnikami z Brójec, którzy wszystkie poprzednie mecze wygrywali bardzo wysoko bez straty bramki. Po zaciętej walce ulęgliśmy nieznacznie 1:2.

         Wyrazy uznania kieruję do wszystkich zawodników za sportową postawę i gratuluję miejsca na podium.

           Ze sportowym pozdrowieniem, Roman Soszka

      https://youtu.be/rNBY5PMi3eo

      https://youtu.be/08wbZi32_lw

     • Dzisiaj srebro - jutro złoto?

      05.03.2023

         wiadomość archiwalna -  21.11.2019

           W ostatni wtorek 19 XI 2019r. zakończyły się zmagania w unihokeju o tytuł najlepszej drużyny naszego miasta. W Finale Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży wystartowała  reprezentacja chłopców w kategorii szkół podstawowych klas szóstych i młodszych. Zawody odbyły się w Szkole Podstawowej nr 21 i były pełne sportowych emocji. W pierwszym meczu wygraliśmy z reprezentacją SP nr 17  2:0. Następny mecz z drużyną SP nr 5 również toczył się pod dyktando naszych chłopców, którzy ostatecznie wygrali 3:1. Ostatnie spotkanie finałowe było najtrudniejsze. Spotkaliśmy się z gospodarzami zawodów reprezentacją SP nr 21. Po zaciętym meczu musieliśmy uznać wyższość przeciwników, którzy wygrali nieznacznie 3:2.

           Reprezentacja w składzie: Kacper Bednarczyk, Mikołaj Bujnowski, Michał Dziakowicz, Piotr Gucałło, Michał Kałużny, Mateusz Michniewicz, Kacper Napierała, Adam Przybylski, Gustaw Szlegiel, Leon Szlegiel, Franciszek Woziński i Krzysztof Żurek.

          Wcześniejsze mecze eliminacyjne GSM, które odbyły się 6 XI w Szkole Podstawowej nr 1 zakończyły się następującymi wynikami:SSP SE - SP nr 1    5:2SSP SE - SP nr 9    5:0SSP SE - SP nr 17  4:0

           Zdobywając srebrny medal w Mistrzostwach Powiatu Gorzowskiego nasza drużyna wywalczyła sobie awans do Lubuskiej Olimpiady Młodzieży. Są to Mistrzostwa Województwa Lubuskiego drużyn szkolnych. Następne zawody w piątek 22 XI 2019r. w Brójcach. Gratuluję wszystkim zawodnikom tytułu wicemistrzowskiego. Dzisiaj było srebro. Może "jutro" będzie złoto? Trzymajcie kciuki :)

      Ze sportowym pozdrowieniem Roman Soszka

     • Wiadomości z Legnicy …

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 2.12.2019

      W dniach 21 – 24 listopada 2019 r. odbył się  jubileuszowy XXXV Ogólnopolski Konkurs Krasomówczy Dzieci i Młodzieży Szkolnej. Legnica jak co roku o tej porze gościła 37 najlepszych krasomówców z całej Polski. Naszą szkołę i województwo lubuskie  reprezentowali: Julia Wiśniewska ( VIIIa) i Maciej Kin ( VIIa). Julia zachwyciła publiczność i jury historią babci Nonci nazywanej Romską Sendlerową, zaś Maciek rozbawił opowieścią o stereotypach dotyczących Polaków i genezie lubuskich kabaretów. Ostatecznie Julia zdobyła tytuł laureata, Maciek zaś został finalistą, otrzymał też Nagrodę Specjalną im. R. Ogonowskiego. Gratulujemy!

      Teresa Łukjan

       

    • Święto Niepodległości
     • Święto Niepodległości

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 14.11.2019

      12 listopada uczniowie i nauczyciele naszej szkoły uczcili 101 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Wszyscy wzięli udział w uroczystej akademii przygotowanej przez uczniów klas VIII. Zaprezentowane teksty i wiersze wprowadziły zgromadzonych w atmosferę wydarzeń poprzedzających 11 listopada 1918r. Brzmienie polskich pieśni patriotycznych przypomnieli uczniowie klas trzecich oraz Julia Wiśniewska. Symbolicznie zapalony znicz dał wyraz naszej pamięci o tych wszystkich, dzięki którym żyjemy dziś w wolnej Polsce.

      Agnieszka Wojtkowiak-Czypar

     • Wyniki egzaminu gimnazjalnego oraz egzaminu ósmoklasisty

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna - 14.06.2019

      Wyniki egzaminu gimnazjalnego 2019 uzyskane przez naszych uczniów (w nawiasie prezentujemy średnią województwa lubuskiego):

      Język polski – 80,0% ( średnia woj. lubuskiego 60,6%)Historia – 77,4% ( średnia woj. lubuskiego 56,8%)Część przyrodnicza – 74,7% ( średnia woj. lubuskiego 47,5%)Matematyka – 71,0% ( średnia woj. lubuskiego 39,1%)Język angielski podst. – 96,2% ( średnia woj. lubuskiego 66,5%)Język angielski rozsz.– 85,4% ( średnia woj. lubuskiego 53,8%)Język niemiecki podst. – 100,0% ( średnia woj. lubuskiego 54,4%)Język niemiecki rozsz. – 98,0% ( średnia woj. lubuskiego 38,6%) 

      Wyniki egzaminu ósmoklasisty 2019 uzyskane przez naszych uczniów (w nawiasie prezentujemy średnią województwa lubuskiego):

      Język polski – 76,2% ( średnia woj. lubuskiego 60,8%)Matematyka – 77,7% ( średnia woj. lubuskiego 41,7%)Język angielski – 95,5% ( średnia woj. lubuskiego 58,4%)Serdecznie gratulujemy wszystkim uczniom, ich rodzicom oraz nauczycielom osiągniętych wyników!

    • Sukcesy gimnazjalistów w konkursach biologicznych.
     • Sukcesy gimnazjalistów w konkursach biologicznych.

      05.03.2023

      wiadomość archiwalna: 12.06.2019

      W kolejnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu MEDITEST czwarte miejsce w Polsce zajęła Adrianna Dolata uczennica klasy  IIIa. W pierwszej dziesiątce znaleźli się również Zuzanna Kozłowska i Mateusz Bronisz, oboje z klasy IIIb.

      Tytuł finalisty w Konkursie Biologicznym zdobyły w tym roku trzy uczennice: Alicja Grzegorczyk i Adrianna Dolata, obie z klasy IIIa oraz Zuzanna Kozłowska z klasy IIIb.

      Czteroosobowa drużyna reprezentowała szkołę w XXXVII LUBUSKIM KONKURSIE PRZYRODNICZYM zdobywając III miejsce w województwie. Agata Arciuch, Julia Cybulska, Alicja Grzegorczyk i Aleksandra Grzegorzewska (uczennice klasy IIIa) wykazały się ogromną wiedzą na temat rodzimych gatunków ssaków oraz form ochrony przyrody w Polsce.

      Serdecznie gratulujemy!

      Agnieszka Tubis