• Wiktoria finalistką ogólnopolskiej olimpiady!

wiadmość archiwalna - 22.02.2022

Właśnie rozstrzygnięty został etap okręgowy III Ogólnopolskiej Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych. Jej uczestnicy nie tylko musieli przeczytać 10 książek, ale też wykazać się znajomością gramatyki, umiejętnością pisania rozprawki  oraz analizy i interpretacji naprawdę trudnych wierszy. Te wiadomości  i umiejętności posiadła niewątpliwie Wiktoria Zdunek (VIIb), która zdobyła tytuł finalisty, a tym samym została zwolniona z egzaminu ósmoklasisty z języka polskiego oraz uzyskała wstęp do wybranej szkoły średniej. Serdecznie gratulujemy!!!

• Wiadomości z Legnicy …

wiadomość archiwalna - 16.01.2022

Uczennica klasy VIb Maria Księżak, która  reprezentowała naszą szkołę i województwo na XXXVII Ogólnopolskim Konkursie Krasomówczym Dzieci Szkół Podstawowych w Legnicy,  została  finalistką  tego  konkursu oraz laureatką dwóch nagród specjalnych: Nagrody Prezesa Jury Janusza Mazurka i Nagrody ufundowanej przez Mariolę Welter. Gratulujemy!

• Mistrzostwa Gorzowa w unihokeju - srebrny medal

wiadomość archiwalna - 08.12.2021

Reprezentacja dziewcząt klas 7-8 w unihokeju wystartowała 8 grudnia w rozgrywkach w ramach Gorzowskiej Spartakiady Młodzieży. Dziewczęta w składzie: Lena Owczarek, Maria Kaczorowska, Ola Małochwiej, Milena Schroeder, Weronika Grzybiak, Ada Prokopiuk oraz Maria Jankowska, po zaciętej walce w systemie „każdy z każdym” wywalczyły srebrny medal Mistrzostw Gorzowa Szkół Podstawowych. Serdeczne gratulacje dla całej drużyny i osoby prowadzącej - Małgorzaty Knutowicz.

1. SP 5

2. SSPSE

3. SP 21

4. SP 10

5. SP 9

Wszystkim serdecznie gratulujemy sportowej rywalizacji w przyjaznej atmosferze.

• THE BAT KID

wiadomośc archiwalna - 02.12.2021

W tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Konkursu Języka Angielskiego Słuchania ze Zrozumieniem THE BAT KID udział wzięło 41 uczniów z naszej szkoły, z czego 11 uczniów zdobyło czołowe miejsca w Polsce. W grupie uczniów klas 5-6 dwoje uczniów zajęło 3. miejsce w Polsce. Są to: Weronika Kozicka i Adam Bonarski. W grupie uczniów klas 7-8 uczennica Maria Gawrońska zajęła 2. miejsce, a ośmiu uczniów 3. miejsce w Polsce: Karolina Gortyńska, Julia Siwkowska, Jan Stefańczyk, Maria Kaczorowska, Martyna Kosznik, Milena Schroeder , Maksymilian Sobota i Franciszek Woziński.

Wszystkim wyróżnionym uczniom gratulujemy i zapraszamy do udziału w przyszłorocznej edycji konkursu.                                                                                                          Elżbieta Liszka

• Pola Nadziei

wiadomość archiwalna - 29.11.2021

W ramach akcji Pola Nadziei wolontariusze rozprowadzili w tym roku w naszej szkole 650 cebulek żonkili. Wsparliśmy Hospicjum św.Kamila w Gorzowie kwotą 1326,60 zł.

Serdecznie dziękujemy wszystkim zaangażowanym w niesienie pomocy chorym.

• Mistrzostwa Szkoły w Warcabach

wiadomość archiwalna - 17.11.2021

Zakończyły się Mistrzostwa Szkoły w Warcabach. Najwięcej punktów zdobyli:

1. Jakub Bosiacki kl.IIIc - 7 pkt. z 7 partii

2. Leon Węgrzyn kl.IIIc - 5 pkt.

3. Stanisław Dowlaszewicz kl.IIIc - 5 pkt.

W turnieju wzięło udział 14 graczy. Sędzią turnieju był pan Lech Jakubowski.

Serdecznie gratulujemy!

• Program edukacyjny Kształtowanie Przestrzeni

wiadomość archiwalna - 2.11.2021

Klasa 7a wzięła udział w ogólnopolskim programie edukacyjnym Kształtowanie Przestrzeni. Podczas pięciu spotkań z architektem uczniowie zastanawiali się jaki mają wpływ na swoje otoczenie, mierzyli, liczyli, rysowali, poznawali materiały budowlane, szukali domów idealnych, zmieniali przestrzeń swojej sali lekcyjnej... Zajęcia poprowadziła Katarzyna Gucałło. Program Kształtowanie Przestrzeni organizowany przez Izbę Architektów Rzeczpospolitej Polskiej oraz Fundację Promocji Architektury SARP uzyskał dofinansowanie ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury. Partner Programu: Fakro

• "Mój teatr"

wiadomość archiwalna - 18.10.2021

31. Wystawa Rysunku i Malarstwa "Mój teatr" - Łódź 2021

II miejsce: Jakub Sulej kl. IVb
            Wyróżnienia:
            Maria Żukowska kl. Va, Miłosz Kowalik kl.IVb, Stanisław Dowlaszewicz kl.IIIc

wiadomość archiwalna - 30.09.2021

27 września 2021 obchodziliśmy w naszej szkole Europejski Dzień Języków Obcych. Uczniowie w klasach młodszych poznawali powitania w różnych językach, kraje Europy oraz ich flagi. Klasy czwarte przygotowywały pocztówki z Europy. Klasy piąte pozdrowienia z wakacji. Klasy VI-VIII brały udział w konkursie na gazetkę dotyczą krajów Europy. Zwycięską gazetkę przygotowali uczniowie klasy VI A.

• Matematyka bez granic

wiadomość archiwalna - 23.06.2021

Jest nam niezmiernie miło poinformować, że uczniowie klas piątych i szóstych naszej szkoły, zajęli bardzo wysokie miejsca w MIĘDZYNARODOWYM KONKURSIE MATEMATYCZNYM MATEMATYKA BEZ GRANIC (edycja XXXII, rok 2021).

Najlepiej wypadła klasy 6a, która pod opieką pani Agnieszki Szydło- Kowalińskiej  zajęła trzecie miejsce w rejonie lubusko-zachodniopomorskim i szóste w kraju.

Wszystkim serdecznie gratulujemy!!!!

• Sukces Cezarego z II c

wiadomość archiwalna - 31.05.2021

Jury ogłosiło wyniki konkursu plastycznego "Dyscypliny olimpijskie w oczach dziecka" - Gorzów 2021

III miejsce w kategorii wiekowej 7-9 lat otrzymał Cezary Bajerowicz kl.II c.

Lech Jakubowski