• Mistrzostwa szkoły w warcabach

1. Kornel Kotuła            kl.IIIb                8,5 pkt. z 9 partii
            2. Maksymilian Wurszt  kl.IIIc                 7 pkt.
            3. Jan Winiarczyk          kl.IIIa                6,5 pkt.

W rozgrywkach wzięło udział 10 graczy.

Sędzia turnieju - Lech Jakubowski

• Spotkanie z panem Robertem Bacą

27.02.2023

W ubiegły czwartek uczniowie klas 8 wzięli udział w spotkaniu z Panem  Robertem Bacą, który prowadzi z nimi zajęcia online  przygotywujące do egzaminu z matematyki w ramach projektu Matematyka do potęgi. Oczywiście nie obyło się bez zadań  w aplikacji Kahoot, na której razem rozwiązują zadania. Wszyscy się cieszyli, że wreszcie mogą się spotkać w rzeczywistości u porozmawiać.

• Konferencji coachingowo-językowa "Curie Talks"

27.02.2023

W czwartek 23 lutego 2023r. grupa uczniów klas ósmych brała udział w konferencji coachingowo-językowej "Curie Talks" organizowanej w 2 Liceum Ogólnokształcącym na ul. Przemysłowej. Konferencja  zgromadziła aż 30 mówców, a wśród nich uczniów z wymiany Rotary, uczniów z GaussGimansium, licealistów z I LO, II i IV LO oraz uczniów ze SP nr 2. Uczestnicy poruszali w swoich wystąpieniach różnorodne tematy - od wolności słowa, depresję, poprzez wyścigi samochodowe, sztuczki psychologiczne w filmach, aż po wymierające języki czy historię lalki Barbie. Swoje prezentacje w języku angielskim przygotowały również nasze ósmoklasistki, Weronika Grzybiak i Magdalena Danak. Impreza pozwoliła nie tylko na podzielenie się ciekawymi punktami widzenia, czy nawiązanie nowych znajomości, ale również na bliższe poznanie tej popularnej  szkoły średniej. Z pewnością skorzystamy z zaproszenia na przyszłoroczną edycję!