• Dzień Regionów 2024

25.03.2024

Kartacze, sękacz, pyry z gzikiem, moskole i wiele innych potraw i nazw regionalnych pojawiło się w Społecznej w ostatni piątek. Uczniowie nie tylko przygotowali potrawy, ale postarali się o profesjonalne prezentacje o różnych zakątkach Polski. Atrakcją były obierki, krakowiaki, kujawiaki w wykonaniu naszych uczniów. Piątek był pełen barwnych strojów i przyśpiewek. Tak obchodziliśmy Dzień Regionów - cykliczną imprezę, dzięki której poznajemy Polskę bliższą i dalszą.

• THE BIG BOOK CUP

20.03.2024

Z przyjemnością informujemy, że tegoroczny konkurs klas trzecich, na stworzenie książki w języku angielskim, wygrała klasa 3B. Wszystkie prace były wprost cudowne i bardzo ciężko było wybrać zwycięzców, jednak mus to mus.
            Nagrodzone osoby to:
            - Karolinka Gos 3A,
            - Olaf Kościukiewicz 3B,
            - Błażej Kowalik 3B.
            Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

• Dzień Liczby Pi

20.03.2024

Podczas obchodów Dnia Liczby Pi nasi uczniowie musieli przypomnieć sobie również cechy podzielności liczb. Zabawa była  emocjonująca i pełna śmiechu.Podczas obchodów Dnia Liczby Pi nasi uczniowie musieli przypomnieć sobie również cechy podzielności liczb. Zabawa była  emocjonująca i pełna śmiechu.

• Troje w finale!

08.03.2024

4 i 5 marca odbyły się etapy rejonowe konkursu biblijnego składające się z dwóch części pisemnej i ustnej. Troje uczniów z naszej szkoły zakwalifikowało się do finałów konkursu w Zielonej Górze.
            Wielkie gratulacje dla Jana Gucałło 7b - kategoria Młody Biblista oraz Urszuli Nowickiej 6b i Pawła Czerwca 4c – kategoria Biblista Junior.
            Życzymy wytrwałości w przygotowaniach do finału.

• Mamy czworo finalistów olimpiady polonistycznej!

02.03.2024

Właśnie oficjalnie zakończył się etap okręgowy V Olimpiady Literatury i Języka Polskiego dla Szkół Podstawowych – komisja ogólnopolska opublikowała listę osób zakwalifikowanych do III etapu V OLiJP-SP. Nasi uczniowie uzyskali tytuły finalistów i awans do etapu centralnego: Daria Świątkowska (z 3. wynikiem w kraju), Marcel Andrysiak, Liwia Łagoda i Weronika Szumko. Uczniowie ci są oczywiście zwolnieni z egzaminu z języka polskiego.
            Gratulujemy !!!