• Nowoczesny sprzęt w ramach Programu #LaboratoriaPrzyszłości

• #LaboratoriaPrzyszłości to Program skierowany do szkół podstawowych, którego celem jest budowanie kompetencji kreatywnych i technicznych wśród uczniów. W ramach Programu otrzymaliśmy od państwa wsparcie finansowe na zakup wyposażenia technicznego niezbędnego do rozwoju umiejętności praktycznych wśród dzieci i młodzieży. W ramach środków otrzymanych w Programie Laboratoria Przyszłości zakupiliśmy:
            drukarki 3D wraz z akcesoriami, filament, mikrokontroler, lutownicę, oświetlenie do realizacji nagrań i występów, gimbal, aparat fotograficzny z akcesoriami, nagłośnienie:  mikser dźwięku, kolumny, mikrofony z akcesoriami, klocki KORBO, INŻYNIER BLOCKS, LEGO EDUKATION, roboty Q-SCOUT, tablety Lenowo, długopisy 3D.
            Kreatywne myślenie oraz obsługa narzędzi to jedne z podstawowych umiejętności decydujących o rozwoju cywilizacyjnym, gospodarczym i społecznym. Wzrost innowacyjności oraz rozwój technologiczny powodował, że umiejętności matematyczne, w zakresie nauk przyrodniczych, technologii i inżynierii są dziś ważniejsze niż kiedykolwiek wcześniej. Laboratoria Przyszłości to kolejny krok w stronę wzmocnienia i uatrakcyjnienia dotychczasowego procesu zdobywania wiedzy i praktycznych umiejętności w tych obszarach przez uczniów.
            Laboratoria Przyszłości to nowoczesny sprzęt, który uatrakcyjni zajęcia szkolne i pozwoli uczniom rozwijać swoje zainteresowania nie tylko na lekcjach informatyki, techniki i w ramach innych obowiązkowych zajęć w edukacji wczesnoszkolnej, lecz także w ramach zajęć pozalekcyjnych i kół zainteresowań.

W drugiej turze zakupów w ramach Laboratoriów Przyszłości zakupiliśmy sprzęt do zajęć rękodzielniczych: maszynę do szycia i zestaw szydełek. Doposażyliśmy również kuchnię szkolną zakupując blendery, miksery, roboty kuchenne, opiekacze, patelnie, miski, noże, garnki i wymieniliśmy zlewozmywak. Teraz młodzi kucharze będą mogli prezentować swoje umiejętności kulinarne na zajęciach koła kulinarnego.