• Mistrzostwa Szkoły w Unihokeju

26.04.2023

Mistrzostwa Szkoły w Unihokeju - I miejsce BIAŁE DIABŁY - klasa IIIb

Mistrzostwa Szkoły w Unihokeju

19 kwietnia rozpoczęły się zawody szkolne w dyscyplinie,która ma długą szkolna historie z wieloma sukcesami. W kategorii klas 3-5 wystartowało 9 drużyn. Zespoły po losowaniu, rozegrały mecze w dwóch grupach i 4 najlepsze drużyny awansowały do finałów. 26 kwietnia odbyły się decydujące rozgrywki. Emocjonujący finał przyniósł następujące rozstrzygnięcie:

1 miejsce BIAŁE DIABŁY ( 3B)

2 miejsce PIEROGI (4B)

3 miejsce ATLETICO B (5B)

4 miejsce ŻÓŁWIE (5A)

Wszystkim uczestnikom dziękuję za udział, postawę fair play i zdrowa rywalizację.
            Małgorzata Knutowicz

• Pasjonaci historii

26.04.2023

„Nie gniewaj się na mnie Polsko..." Jak dziś rozumieć patriotyzm? pod takim tytułem uczniowie nasze szkoły uczestniczyli w dniu 25 kwietnia w turnieju historycznym odbywajacym się w I Liceum Ogolnokształcącym w Gorzowie Wlkp.. Reprezentowały nas 4 drużyny (na 25) i wszystkie znalazły się w ścisłej czołówce uzyskując tytuł finalisty.

• Sukces recytatorski piątoklasistów

25.04.2023

Dziś, 25 piątego kwietnia uczniowie klasy V brali udział w Lubuskich Konfrontacjach Artystycznych - etap powiatowy, w kategorii recytacja. Reprezentowali nas Antonina Kujawska, Julianna Kapsa oraz Miłosz Kowalik. Do etapu wojewódzkiego dostali się z tytułem laureata Antonina Kujawska i Miłosz Kowalik. Wyróżnienie otrzymała Julianna Kapsa.
            Społeczna na podium!

• 4. miejsce w 32 Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu

17.04.2023

W dniach 15-16 kwietnia nasza 7 osobowa drużyna Odyseuszy złożona z uczniów klas IV i V  (Paweł Bobin, Martyna Kiełb, Helena Szczecińska, Urszula Nowicka, Pola Kukiel, Miłosz Kowalik i Filip Kwaśny) pod wodzą swoich trenerów Moniki Mazurek i Jarosława Szyjkowskiego wzięła udział w 32 Ogólnopolskim Finale Odysei Umysłu.

Byliśmy jedynymi reprezentantami Gorzowa Wielkopolskiego.Do finału przystąpiło 283 drużyn, w naszym problemie i kategorii wiekowej konkurowaliśmy z 34. Zdobyliśmy 4 miejsce!!!!! To ogromny sukces, niewiele zabrakło byśmy pojechali na Światowe Finały do Stanów Zjednoczonych! Odyseja Umysłu to międzynarodowy program edukacyjny, którego celem jest rozwijanie u dzieci i młodzieży szeregu kompetencji kluczowych, m.in. kreatywnego i krytycznego myślenia, inicjatywności i innowacyjności, uważności, empatii i kooperacji. W Polsce obecny jest od 32 lat. Uczestnicy tworzą rozwiązania interdyscyplinarnych zadań, wykorzystując wiedzę zdobytą w szkole w praktyce, dając wyraz swojej pomysłowości w ramach określonych ograniczeń czasowych, budżetowych i regulaminowych. Drużyna ma za zadanie stworzyć przedstawienie na podstawie szeregu uściśleń i wziąć udział w tzw. spontanach.
            Serdecznie gratulujemy naszym Odyseuszom. Jesteśmy z Was dumni!!!

• Szydełko i szycie w bibliotece szkolnej

#laboratoriaprzyszłości

W bibliotece szkolnej dzieje się. W ramach zajęć rękodzielniczo-czytelniczych dzielni rekodzielnicy uczą się trudnej sztuki szydełkowania. Niektórzy tak z wielkim zapałem podjęli wyzwanie i wykorzystując każda wolną chwilę, także w czasie zajęc szkolnych, nauczyli się robić szydełkowe torebki i emotki. Przymierzaja się także do zajęc z szycia na maszynie.
            Wszystko to jest możliwe dzięki funduszom pozyskanym w ramach rządowego programu Laboratoria Przyszłości.

• Sukces Tymona z IIa

06.04.2023

W XXI Międzynarodowym Konkursie Plastycznym "Inne spojrzenie" - Sosnowiec 2023 uczeń klasy IIa, Tymon Szulc otrzymał wyróżnienie w kategorii 6 – 9 lat. Uroczyste podsumowanie konkursu będzie 11 maja 2023r.
            Gratulujemy!

• Szkolny Konkurs Recytatorski

05.04.2023

W środę 29 marca odbyły się szkolne eliminacje do Lubuskiego Przeglądu Artystycznego w kategorii recytacja. Jury w składzie Pani Bibliotekarka, Emilka Piątkowska 8c i Marysia Janowska 8c przyznały 3 pierwsze miejsca:

I. miejsce Błażej Kowalik 5b

II. miejsce Antonina Kujawska 5b

III. miejsce Julianna Kapsa 5b.

Oceniane były poprawność i ekspresja recytacji, stopień opanowania tekstu, dykcja oraz ogólny wyraz artystyczny.

Zwyciężcy będa reprezentowali naszą szkołę w następnym etapie, który oodbędzie się 25 marca 2023 roku w Miejskim Centrum Kultury w Gorzowie Wielkopolskim.

Elżbieta Jaworek-Klatta

Zwycięzcy konkursu wraz z jurorką Marysią Jankowską z klasy 8c

• Realizujemy projekt Ponadnarodowa Mobilność Uczniów

03.04.2023

Otrzymaliśmy dofinansowanie z Fundacji Rozwoju Systemu Edukacji w wysokości 114 246zł, na realizację projektu Ponadnarodowa Mobilność Uczniów. To przygoda edukacyjna z której skorzystają uczniowie klas siódmych, realizując podstawę programową w trakcie międzynarodowych aktywności w Hiszpanii. Udział w projekcie umożliwia m.in. podniesienie kompetencji kluczowych uczniów poprzez wspólne zajęcia merytoryczne z rówieśnikami ze szkoły IES Guadalpin w Marbelli. Siódmoklasiści spędzą tydzień w czerwcu  w Hiszpanii realizując  projekt pt. Nauka bez granic – Świat oczami matematyka.

Nasi uczniowie będą poznawać kulturę Andaluzji, środowisko naturalne oraz tradycje tego regionu. Będą współpracować z rówieśnikami z Hiszpanii nad rozwiązywaniem zadań i problemów matematycznych uwzględniających dane statystyczne, geograficzne pozwalające zrozumieć relacje oraz zależności we współczesnym świecie.

• Dzień Regionów Polski

03.04.2023

W piątek, 31 marca poznaliśmy różne regiony Polski od strony kultury, zwyczajów i obyczajów. Niemniej ważne okazały się kulinaria. Wszystkie potrawy smakowały wyśmienicie, co udowodniły szybko opustoszałe talerze. Polska to nasza ojczyzna, warto więc zgłębiać wiedzę na jej temat.
            Dziękujemy wszystkim zaangażowanym S U i opiekunowie