• Witamy na stronie Społecznej Szkoły Podstawowej Stowarzyszenia Edukacyjnego

• "Tak naprawdę, to są tylko dwie rzeczy, w które można wyposażyć swe dzieci: pierwszą są korzenie, a drugą - skrzydła."

Hodding Carter

Jesteśmy szkołą prowadzoną przez Stowarzyszenie Edukacyjne w Gorzowie Wielkopolskim. Szkoła posiada już ponad dwudziestoletnią tradycję. Została założona w 1990 roku. Od początku jej istnienia stawiamy na wysoką jakość kształcenia. Wspólna praca nauczycieli, wsparcie rodziców i wysiłek uczniów sprawia, że nam się to udaje. Szkoła od wielu lat osiąga jedne z najwyższych wyników egzaminów w mieście, województwie i całym regionie zachodnim.
        Nasi uczniowie kontynuują naukę w najlepszych liceach. Śledzimy losy naszych absolwentów. Większość z nich kształci się na renomowanych wyższych uczelniach, jak UJ, UAM, SGH i inne. Wielu z nich wybiera uczelnie zagraniczne m.in. Universita Bocconi (Włochy), Universita Padova (Włochy), Newcastle University (Wielka Brytania), Derby University (Wielka Brytania), University of Edinburgh (Wielka Brytania),University of Manchester (Wielka Brytania), Chongqing University (Chiny), Dalian University (Chiny), Universitas Negeri Semarang University (Indonezja ), University of Liege (Belgia), New York University in Abu Dhabi (Emiraty Arabskie).
        Duża grupa to uznani już na rynku specjaliści różnych dziedzin: inżynierowie, finansiści, lekarze, prawnicy czy dziennikarze.
        W szkolnym programie nauczania zaraz po języku polskim i matematyce czołowe miejsce zajmuje język angielski. Dzięki temu nasi absolwenci swobodnie się nim posługują. Wielu z nich zdaje egzaminy FCE i CAE. Drugim językiem, którego uczymy od IV klasy szkoły podstawowej jest język niemiecki.
        Oprócz nauki przedmiotów zawartych w programie nauczania uczniowie mają możliwość rozwijania swoich zainteresowań poprzez udział w wielu formach zajęć pozalekcyjnych, takich jak: zajęcia taneczne, teatralne, wokalne, kulinarne, szachy.
        Dodatkowo mają do wyboru różnego rodzaju koła przedmiotowe i zajęcia wyrównawcze obejmujące wszystkie przedmioty nauczane w szkole. Ponadto odbywają się zajęcia sportowe, takie jak piłka nożna, siatkówka, unihokej, judo, nauka i doskonalenie pływania.
        Robimy wszystko, aby nasi uczniowie byli otwarci na świat i bez oporów podejmowali się nowych wyzwań. Placówka nasza jest bardzo aktywna w pracy charytatywnej, do której uczniowie są angażowani. Szkoła bierze udział w wielu projektach edukacyjnych zarówno krajowych, jak i międzynarodowych. Organizowane są wymiany uczniowskie.

Zapraszamy do naszej szkoły.